Orman'dan Fenerbahçe ve Kocaman'a tepki!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'dan Fenerbahçe ve teknik direktör Aykut Kocaman'a sert yanıt.

NTV Spor

24.02.2018 - 12:32 | Son Güncelleme: 24.02.2018 - 13:40

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün Divan Kurulu toplantısında konuştu.

Orman, Fenerbahçe'nin yayınladığı derbi videosunda çalan müzikle ilgili olarak da Fenerbahçe Kulübü'ne tepki gösterdi.

"Beşiktaş gidiyormuş da hoca arıyormuş" diyen Orman, "Biz geçen sezon Metin Albayrak'la konuşmuşuz, hocayı göndermeye karar vermişiz. Yahu Beşiktaş'ta bizim olduğumuz dönemde hangi sözleşmeyi bozduk biz? Slaven Bilic'le, Samet Aybaba'yla sözleşme yaptık sonuna kadar gittik. İçimizde de ayrıca bunları köpürten insanlar var. Şenol Güneş dfünyanın en çalışkan en namuslu insanıdır. Göreceksiniz bu sene yine şampiyon olacağız." dedi.


FENERBAHÇE'YE TEPKİ!
Fenerbahçe'nin yayınladığı derbi videosunda çalan müzikle ilgili olarak Orman, "Hafta sonu bir maç yapacağız, Bayern Münih'in gol attığındaki şarkıları rakiplerimiz kullanıyor. Geçen maçta da 'Efendi Beşiktaş'ı kullanıyorlar. Bayern Münih gol attığında çalınan şarkıyı rakibimiz kullanıyor. Bunlar Türk futboluna yakışmıyor. Bana da 'biz de Vardar Ovası' şarkısını çalalım' diyorlar. Biz, Türk takımının Avrupa'da yenilgisinden medet umacak bir kulüp müyüz? Beşiktaş böyle acizlik yapar mı? Kulüpler Birliği Başkanı olduğum için laf etmiyorum diye bir durum yok. Bu yönde eleştiriler var. Taraftarlar diyor, 'Hakkımızı koru başkan', yolda görüp bana bunları söylüyorlar." dedi.

Derbiyle iligili de konuşan Fikret Orman, Aykut Kocaman'a yanıt verdi.

Aykut Kocaman'ın "Beşiktaş için ölüm kalım maçı" sözlerine sert tepki gösteren Fikret Orman, "Rakip takımın hocası, oyuncusu, 'Beşiktaş'ın ölüm kalım maçı' diyor. Sana mı kaldı bunu söylemek? 115 senedir Fenerbahçe ile maç yapıyoruz, hangisi ölüm kalım maçı? Bu futbol ya, yönetim zihniyetiyle açıklama yapmalarını kınıyorum. Ayıp ya. Federasyona da söylüyorum. Ona ceza vermek için benim hocamı da oraya sevk etmeyin. Benim hocamın ne hakemle ilgili açıklaması yok. Benim hocama 6 ay önce 'Milli Takım'ı yönetsin' deniliyordu Şimdi başka hocaya ceza vermek için kullanılmaz. Ne hocamız ne de kulübümüz kullanılabilir." açıklamasını yaptı.

"ALGICI KULÜPLER VAR, BEŞİKTAŞ KOLLANIYORMUŞ"
Orman, "Algıcı kulüpler var, onlar da 'Beşiktaş kollanıyor' diyorlar. Kollanacak olay nedir, bir olay olduktan sıonra bağırma. Neyi çözüyor? Bazı zamanlar ben de sinirlenip yapıyorum. Maçtan önce hakemle ilgili açıklamalar yapılıyor. Algı yapılıyor, hakemi baskı altına almaya çalışıyorlar. Hakem baskı altına alınıyor, herkes bunu yapıyor. Biz de yaparız. Ancak ben bunu gittim TFF Başkanı'na söyledim, iş çığırından çıkıyor. Dört tane takım şampiyonluk yarışında. Hak, Allah'ın ismidir. Hakemler kimsenin etkisi altında kalmadan çıkıp maçlarını yönetmeli. Kimseden medet ummuyoruz, medet bekleyen namerttir." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...