"Oyuncularımın böyle bir hakkı yok"

Galatasaray karşısında farklı mağlup olan Aytemiz Alanyaspor'da Mesut Bakkal gösterdikleri performanstan dolayı dert yandı.

NTV Spor 28.08.2018 - 00:28 | Son Güncelleme: 28.08.2018 - 01:03

Aytemiz Alanyaspor, Galatasaray'a 6-0 mağlup oldu. 3 haftada henüz puanla tanışamayan Akdeniz ekibinde Mesut Bakkal, oynanan futboldan şikayet etti. 

"Mazeret üretecek değiliz. Fakat, Bobo'nun pozisyonu var. Dengeli giden bir oyundu. Kornerden gol yedik. İkinci golden sonra farklı bir havaya büründük. Bürünmememiz lazım. Tecrübeli oyuncularımız var. İlk defa yenilmiyorum, son defa yenilmeyeceğim ama... Yenilebiliriz. Yenilmek son değil. Bu kadar bırakmak, moral bozukluğu, yıkıntı, anlam veremedim. Hiç yakışmadı. Bir ara fark yemeyelim dedim. Oldu, belli oluyor. Geliyorlar dedim. Bir anda çok maçı istedik. 2-0 olunca. Ne benim, ne oyuncularımın böyle bir hakkı yok. İçeride de söyledim, ne oluyoruz. El kol sallaya sallaya gol yemek benim takıma yakışmadı. 2-0, 3-0 biter, direnmek lazım. Bakacağız. Bu akşam bir geçsin."

"VAR NE İŞE YARIYOR"
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Bakkal, kalelerinde gördükleri ilk gole kadar iyi oynadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Galatasaray'ın ilk golünde net faul vardı. Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ne işe yarıyor. İlk gole kadar pozisyon vermedik ama golü yedikten sonra takım kırıldı. Ama 49. dakikadan sonraki oyunu kabul etmiyorum. Disiplinsiz, bu kadar kolay net pozisyonlar vermek oyuncularıma yakışmadı. Ben kendi takımımdan sorumluyum. Bu disiplinsiz oyunu kabul etmiyorum. Bu takıma geçen seneden beri emek veriyorum. Eksik ve sakatların arkasına sığınmadım ama bu kadar rakibin oynamasına müsaade eden takımı kabul etmiyorum. Böyle maçlarda kızarsınız, sarı ve kırmızı kart görürsünüz. Bu kadar duyarsız olmazsınız. Ama ilk 40 dakika faulle atılan gole kadar pozisyon vermedik."

Sayfa Yükleniyor...