Ozan Kabak rakibine tükürdü iddiası: Amacım bu değildi, bir kaza oldu. Onu hedeflemedim

Bundesliga'nın 2. haftasında Schalke 04'ün Werder Bremen'i konuk ettiği maça milli futbolcu Ozan Kabak damga vurdu. Karşılaşma, 3-1 Werder Bremen'in üstünlüğü ile sona erdi.

NTV Spor

26.09.2020 - 23:41 | Son Güncelleme: 27.09.2020 - 00:18

Werder Bremen'in golleri 22, 37, ve 59. dakikalarda Füllkrug'dan geldi. Schalke'nin tek golünü ise 90+3. dakikada Mark Uth attı. 

Ozan Kabak, maçın 58. dakikasında penaltıya sebebiyet verirken, 84. dakikaya gelindiğinde ise ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

TÜKÜRÜK İDDİASI
Ozan Kabak'ın, mücadelenin ilk yarısında rakibini faulle durdurduktan sonra yerde yatan oyuncuya doğrudan tükürdüğü iddia edildi. 

Ozan Kabak, karşılaşmanın ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Ludwig Augustinsson'dan içtenlikle özür dilerim. Bilinçli bir hareket değildi, kaza eseri oldu. Kamera açısı yanıltıcı olabiliyor ama ona doğru tükürmeyi hedeflemedim. Böyle sportmenliğe aykırı bir hareketi kariyerim boyunca hiç yapmadım ve bundan sonra da yapmayacağım. Büyük bir şanssızlık oldu. Yine de rakibimden özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Schalke 04 Teknik Direktörü David Wagner, Ozan Kabak'ın rakibine tükürdüğü iddiası hakkında, "Ozan'ı tanıyorum, karakterini biliyorum. Kasıtlı olmadığına %100 eminim. Onunla daha sonra konuşacağım" dedi. 

Müsabakanın ardından konuşan Ludwig Augustinsson ise "Maç sırasında bu durumu fark etmedim ama hiç hoş değil. Fair-play böyle olmaz. Ozan sonunda kırmızı kart gördü ve maçı da kazandık." şeklinde konuştu.

Almanya Futbol Federasyonu'nun, görüntülerin ardından soruşturma açması halinde Ozan Kabak'ın fazladan men cezası alabileceği ileri sürüldü.

Sayfa Yükleniyor...