Özbek'ten Terim, Tudor ve transfer açıklaması...

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basın toplantısında Tudor'un gönderiliş nedenini başarısızlığa bağladı. "Fatih Terim gönlünüzden geçiyor mu?" sorusuna yanıt vermeyen Özbek, gerekli transferlerin ise yapılacağını söyledi.

NTV Spor 19.12.2017 - 16:37

"BAŞARISIZ OLAN GİDER"
"Teknik direktör Igor Tudor'la neden yollar ayrıldı?" sorusunu yanıtlayan Özbek, "Sayın Tudor'a son güne kadar destek verdim. Fakat öyle bir lince uğradı ki; biliyorsunuz 9 puan öndeyken tartışmalar başladı. Sayın Tudor, Galatasaray'a hizmet etme seviyesinden uzaklaşmaya başladı. Gerek psikolojik gerek fiziksel olarak tartışmalardan etkilendi. Önemli olan Galatasaray'ın menfaati. Herkes Galatasaray'ın başarısı için çalışıyor. Bu başarı çizgisinden uzaklaşınca kimse kusura bakmasın. Yönetimse yönetim, teknik direktörse teknik direktör gider. Bir tek kriter vardır. Galatasaray'ın başarısı. Bu kriterden uzaklaşan herkes gider." dedi.

Yeni teknik direktör konusunda açıklamalar yapan Dursun Özbek, "Yönetimlerde süreklilik esastır. Şu anda Galatasaray'ın yönetimi var. Mevcut yönetim kurulu, Galatasaray'ın bütün ihtiyaçlarını yerine getirmek için vardır. Hep süreklilik diyoruz. 20 Ocak'ta seçime gidiyoruz ama her şeyi bıraktık mı? Hayır. Galatasaray'ın ihtiyaçlarını en iyi bilen biziz. En iyisini, en iyi performansı seçim gününe kadar göstermek bizim yükümlülüğümüzdedir. Daha iyi bir Galatasaray bırakmak zorundayım. Galatasaray'ın ihtiyaçlarını en iyi biz biliyoruz ve bu sürede de en iyi şekilde çalışacağız." diye konuştu.

"GÖNLÜNÜZDEN FATİH TERİM GEÇİYOR MU?' SORUSUNA YANIT YOK
"Fatih Terim'e teklif yapacak mısınız?" sorusuna net yanıt vermekten sakınan Özbek, "Fatih Terim, benim de çok sevdiğim; Galatasaray'a muhteşem hizmetler vermiş bir Galatasaraylı. Bunda tereddüt yok. Şu periyotta, aşağı yukarı 2.5 aydır Fatih Terim etrafında devamlı bir tartışma dönüyor. Bunun sevgili Fatih'e zarar verdiğini düşünüyorum. Neden Galatasaray ile sembolleşmiş bir ismi yıpratmaya çalışıyoruz. Galatasaray için en uygun seçimi yapmak zorundayız. Onun için Galatasaray'a hizmet etmiş kişilerin artık yıpratılmaması gerekir. Bırakın yönetim kurulu Galatasaray'a en faydalı kişiyi bulsun." sözlerini söylemekle yetindi.

"Başkan seçilirseniz gönlünüzden Fatih Terim mi yoksa başka birisi mi geçiyor?" sorusuna ise Dursun Özbek yanıt vermedi.

"GEREKLİ TRANSFERLER YAPILACAK"
Ara transfer konusunda da açıklamalar yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Galatasaray ara transferde veya kamp döneminde ne ihtiyacı varsa eksiksik yerine getireceğim. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Ne taraftarımız, ne camiamız, ne genel kurul üyeleri bu konuda endişe duymasınlar. Yönetimlerde süreklilik esastır. Biz göreve geldiğimizde geçmiş yönetimden gelen futbolcular, antrenör yok muydu? Biz 20 Ocak ertesine kadar Galatasaray'ın yönetimiyiz. Ne gerekiyorsa yapmakla mükellefiz. Bir yönetim gelince bütün oyuncuların ve teknik direktörlerin sözleşmeleri iptal gibi bir şey olabilir mi?" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...