Özdilek: 3 puan almalıydık

Sivasspor'la deplasmanda 1-1 berabere kalan Antalyaspor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, "1 puan mutlu etmeli gibi ama çok mutlu değiliz" dedi.

NTV Spor 29.01.2011 - 18:19

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek Sivas'a gelirken saha ve zemin olarak bu kadar zor şartlarla karşılaşacağımızı tahmin etmediklerini belirterek, ''Aslında bakıldığı zaman bizi deplasmanda 1 puan mutlu etmeli gibi ama çok mutlu değiliz, normalde oyunu koparmalıydık. İlk devre özellikle 2'yi, 3'ü bulmalıydık ki, bu pozisyonları bulduk. Direkten döndü, karşı karşıya atamadık, rakibin 90 dakika boyunca tek bir atağı var, o da kalemizde golle neticelendi. Dolayısıyla alınan 1 puan hanemize yazılsa da normalde buradan 3 puan alıp gitmeliydik. Neticesinde lig çok uzun bir maraton biz yolumuza devam ediyoruz. Her müsabaka bizim için çok önemli. Dolayısıyla her iki takımı da ortaya koyduğu mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Sivasspor'a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum'' dedi.

Maçın hakemiyle ilgi soru üzerine Özdilek, Yunus Yıldırım'ın çok beğendiği, değer verdiği, hakemliğine de inandığı hakemlerden biri belirterek, ''Bugün maçta irdelenebilecek 3-4 pozisyon var. Geçen hafta aynı pozisyonun belki biraz daha gerisinde olan pozisyonda penaltı çaldı, bugün maalesef lehimize iki tane pozisyon var. Akşam izlendiğinde daha net görülecek ama benim gördüğüm kadarıyla penaltı gibi görünüyor'' diye konuştu.

Hakemlerin gördüklerini çalmaya çalıştıklarını ifade eden Özdilek, hakemlere inandıklarını söyledi.

Hava şartları nedeniyle maçın iptal edilmesi gibi bir düşüncesinin oluşup oluşmadığının sorulması üzerine Özdilek, ''Hayır, top zıplıyordu, o konuda bir sıkıntı yok ama Sivas stadının zeminin ısıtmalı olduğunu biliyorum. Kar yağışı belli bir süredir yağıyor ama maalesef o görevi belki de tam yerine getirilmedi, getirmedi. Çünkü bazı maçlarda çok kar yağışı olmasına rağmen yeşil zemini görebiliyorduk. Bunu bugün maalesef bunu göremedik'' yanıtını verdi.

Antalyasporlu İbrahim Dağaşan da Sivas deplasmanından bu saha şartlarında 1 puanla ayrıldıkları için mutlu olduğunu söyledi. Aslen Sivaslı olan ve iki sezon Sivasspor forması giyen Dağaşan, taraftarın kendisine yönelik kötü tezahüratlarına üzüldüğünü belirtti. Dağaşan, başarılı dönemler geçirdiği Sivasspor'a bonservis ücreti kazandırarak takımdan ayrıldığını hatırlattı.

Kaleci Ömer Çatkıç ve golcü Necati Ateş de zorlu kış şartlarında iyi mücadele ederek sahadan 1 puanla ayrıldıklarını ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...