Özen rotayı çizdi

Beşiktaş 4 oyuncu alacak. Siyah-beyazlı takımın futbol genel direktörü Önder Özen, Almanya kampında basının karşısına geçti ve transfer stratejilerini anlattı. Özen, stoper, ofansif orta saha, sağ kanat ve forvete takviye yapacaklarını söyledi.

NTV Spor

01.07.2014 - 16:10

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, siyah beyazlıların kamp yaptığı Almanya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın kamp programı hakkında bilgiler vererek basın  toplantısına başlayan Önder Özen, "6 ve 9 Temmuz'da Almanya'da iki hazırlık maçı yapacağoz. 13 Temmuz'da da Leeds yakınlarındaki Yorkshire bölgesine kamp için gideceğiz. 8 Ağustos'ta Saracoğlu'unda Chelsea, Fenerbahçe ve belki Kuveyt ile 4'lü turnuvaya yapacağız" dedi.

Transferle ilgili ise Özen, "Birinci transfer dönemi sona erene kadar 4 oyuncu alacağız. Stoper, ofansif orta saha, hücumun sağ tarafı ve santrafor pozisyonlarına transfer yapacağız. Her pozisyon için çok sayıda alternatif var. Yöneticilerimiz ve bazı profesyoneller bu işi yürütüyorlar" dedi.

Ramon Matto'nun transferiyle ilgili bilgiler veren futbol direktörü, "Ramon Motta'yı 2,5 milyon eurodan 1,1 milyona indirerek aldık" diye konuştu.

Lescott'un ailesinin İngiltere'den ayrılmak istememesi sebebiyle transferin gerçekleşmediğini belirten Özen, "Stoper alacağız ama 7-8 milyon euro gibi rakamlara oyunculara almayacağız. Yalçın Aydan da alternatiflerden biri. Sivok'un bu sezon son senesi, kiralık verilmesi gibi bir şey söz konusu değil. Takımda olmaması gibi bir düşünce olmadı" diye konuştu.

"İstifa tek taraflıdır" diyen Özen, "İnsanların aklına zaman zaman gelir. Bütün profesyonellerin aklındadır bu. Hele futbol gibi, zemini kaygan ve uğraşısı zor işlerde bu mümkündür. Bırak istifa etmeyi, birisi bana kaşını kaldırırsa orada bir saniye duramam. Aynı yetkilerle ve heyecanla görevimin başındayım" dedi.

"FORVET PERŞEMBE GÜNÜ NETLEŞİR"
Lanzini ve Mitroglou transferiyle ilgili soruya Özen, "Mitroglou görüştüğümüz oyunculardan bir tanesi. Perşembe günü forvetlerden biriyle net noktaya geleceğiz. Manuel Lanzini'ye teklifimizi yaptık. Kabul edilirse alacağız. Eğer olmazsa basına yansımayan diğer oyuncuyu kadromuza katacağız" diye konuştu.

Bilic'in kendi ekibine inandığını ve kendisinin de bu ekibe inandığının altını çizen futbol direktörü, "Bilic kendi ekibine inanıyor. Ben de ekibe inanıyorum. İnanmasam görevden alırım. Ayrıca; antrenör ekibinin güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu Bilic'e de ilettim" ifadelerini kullandı.

Menajer konusuna da değinen Özen, "Uçakta menajer görmek beni rahatsız ediyor. Ölmeyeceğimi bilsem uçaktan atlarım. Uçakta, otelde her yerde... Ama onlar da bu işin bir parçası" sözleriyle tepksini dile getirdi.

"BILIC'LE ARAMIZDA SORUN YOK"
Bilic'i kendisinin seçtiğini belirten Önder Özen, "Slaven Bilic benim seçimim. Bilic ile çalışmak istemekten pişman olmadım. Bilic'in menajeriyle geçtiğimiz sezon sadece bir transfer yapıldı. Yaptığımız 11 transfer de 11 ayrı menajerle yapıldı. Bilic'in aramızda sorun yok" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...