Özsoy'dan TFF ve Fatih Terim göndermesi

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, TFF'ye ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e göndermede bulundu. Özsoy, "MHK kazandığımız derbinin hakemine daha sonra maç verecek mi göreceğiz" dedi. Terim'in, "İkinci yarı ZORLU geçecek" tweet'ini de değerlendirdi ve "Atılan tweet'ler bir kere daha gösteriyor ki onlar için zor olacağı kesin" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 29.12.2019 - 22:12 | Son Güncelleme: 29.12.2019 - 22:14

2-1'lik Çaykur Rizespor galibiyetini değerlendirmeden önce taraftarlara teşekkür eden Semih Özsoy, "Büyük Fenerbahçe taraftarı bugün yine büyüklüğünü gösterdi. Muazzam bir destek verdiler. Geçen sene burada talihsiz bir mağlubiyetten sonra istenmeyen olaylar yaşanmıştı. Eminim Ali Başkan da şu anda onlarla beraberdir. Onlara bir gönül borcu vardı. Bununla birlikte Rize halkına, Rize yönetimine teşekkür ederiz. Burada bizi çok iyi ağırladılar: Oyuncularımızı tebrik ediyoruz." dedi.

Karşılaşma için düşüncelerini de aktaran Özsoy şöyle konuştu, "İyi ve kora kor bir mücadeleydi. Rize'yi tebrik ediyoruz. Sert olmakla birlikte güzel bir futbol sergilediler. Güzel günlerde güzel galibiyetlerde bazı şeyleri de söylemek kaçınılmaz oluyor. Jailson'un ceza sahası dışınan muhteşem golü bir çok hatayı da örttü. O olmasaydı bugün başka şeyler konuşulacaktı. Vedat Muriç'e verilmeyen penaltı hiç sağa sola sormaya gerek kalmadan, ileri geri oynatmadan verilmesi gereken fazlasıyla penaltı gibi penaytıydı. Bununla birlikte Gustavo'ya yapılan müdahelede gecikmiş bir karttı. 25. dakikada Rizespor 10 kişi kalabilirdi, kalması gerekiyordu. Galibiyetten dolayı bunları unutmamamaz gerekiyor."

Daha önce kulüp internet sitesinden yapılan açıklamayı hatırlatan Semih Özsoy, "Hakem hataları ve sorduğumuz diğer soruların yanıtları gelmedi. Hakemler ne kriterlerine göre atanıyor? Galip geldik bakalım hakemimiz ne olacak? Maç verilecek mi? Araya giriyoruz. Sonuçlarını takip edeceğiz. Bu atamaların bir şeffaflığı, izahatı yoksa hakikaten zor. Bir puan sistemi varsa o puan sistemi neye göre? Onu tüm kamuoyu ile pyalaşsınlar bilelim. Araya mutlu giriyoruz; ama bununlu birlikte bir çok şey göz ardı edilmemeli" ifadelerini kullandı.  

"İKİNCİ YARI ONLAR İÇİN ZORLU GEÇECEK"
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Zorlu  Center'daki TFF Başkanı Nihat Özdemir, MHK Başkanı Zekariya Alp ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un toplantısına göndermede bulunarak, "İkinci yarı ZORLU geçecek" şeklindeki mesajının hatırlatılması üzerine ise Özsoy, "Fenerbahçe 2. olduğu sürece hedeften uzak sayılır. İstediğimiz yerde değiliz. Hedefe kesinlikle ulaşacağız. İlk yarıda lider olmadığımız sonra da şampiyon olmadığımızda hedeften uzaktayız demektir. Görüşmeyle ilgili Ali başkan, TFF açıklama yaptı. Bizim sorularımız vardı. Oradaki buluşmanın lokasyonunun nedeni açıklandı. Tamamen trafik kaynaklıydı. Bize atılan tweet'ler bir kere daha gösteriyor ki onlar için zor olacağı kesin. Hazır pişmişe alışmışlar. Kurulu düzeni olanlar hakikaten zor günler yaşayacaklar. Biz hak, adalet istiyoruz. Bunu da herkes için istiyoruz. Bazı takım taraftarları da artık eyyamdan bıktılar. Telafi yolunu, denkleştirme yolunu kimse istemiyor. Türk halkı istemiyor. Spor da bunu hak etmiyor. Oradaki açıklamalarımızda anlaşıldığı gibi hak, adalet için aynı sayın başkan Ahmet Çebi'nin söylediği gibi adalet istedik. Eminim bunu her lazım olan da isteyecektir." açıklamlaranı yaptı.  

"EĞER ÖYLEYSE VAHİM"
MHK Başkanının Beşiktaş derbisi sonrası hakemleri hesaba çektiği yönündeki haberler için de konuşan Özsoy, "Eğer öyleyse vahim. Bizim maçtan sonraki olanlar ve duyulanlar doğruysa, alel acele hakemlerin çağrılması, izmir'den bir hakemin çağrılması. Maçın baş hakeminin sorguya çekilmesi, amiyane tabirle kızılması, gözünün korkutulması doğruysa vahim bir durum. Bunu bilemiyoruz. Bunu tekrar sorduğumuz gibi yanıtını alırsak bundan belki tatmin olabiliriz" diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...