Partici üç oyuncu kadro dışı

Juventus Teknik Direktörü Antrea Pirlo, corona virüs protokollerini ihlal eden Weston McKennie, Paulo Dybala ve Arthur Melo'yu Torino maçı kadrosuna almadı.

NTV Spor 02.04.2021 - 19:15

Juventus'un Amerikalı orta saha oyuncusu Weston McKennie, Torino'da aralarında Dybala ve Arthur'un da olduğu 10 konukla parti verdi. İtalya'da 10 ile 5 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı olmasına karşın, oyuncuların corona virüs protokollerini ihlal etmesinin ardından siyah Beyazlılar 3 oyuncuya ceza verdi. Juventus Teknik Direktörü Andrea Pirlo da McKennie, Paulo Dybala ve Arthur Melo'yu, Torino maçının kadrosuna almadı.

Bu sezon üst üste 10. şampiyonluk parolasıyla yola çıkan ancak lider Inter'in 10 puan gerisindeki Juventus'un teknik patronu, oyuncuların cezasıyla ilgili olarak "Üç oyuncu da maçın kadrosunda olmayacak. Daha sonrasına bakacağız. Kararı ben verdim ve gerisini kulüp halletti. Şu anda parti vermenin zamanı değil. Bizler örnek insanlarız ve bu şekilde davranmamız gerekiyordu" diye konuştu.

Pirlo bu açıklamaları yapmasına karşın Gazzetta dello Sport, önümüzdeki iki maçta kötü sonuçlar alınması durumunda Pirlo'nun gönderileceğini yazmıştı.

Sayfa Yükleniyor...