Pereira artık serbest!

Fenerbahçe, İstanbul'a getirdiği Vitor Pereira'yı açıklamak için Olimpiakos ile bağlarını koparmasını bekliyordu. Beklenen açıklama dün akşam saatlerinde geldi ve Yunan kulübü, Portekizli teknik adamın sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.

NTV Spor

10.06.2015 - 16:36

Fenerbahçe'nin Vitor Pereira'yı yeni teknik direktörü olarak duyurmasının önünde tek bir engel kalmıştı.

Sarı-lacivertli kulüp, İstanbul'a getirdiği Vitor Pereira ile her konuda anlaşıp, Portekizli teknik adamın Olimpiakos ile sözleşmesini sonlandırmasını beklemeye geçmişti.

Olimpiakos yönetiminden beklenen haber, dün akşam saatlerinde geldi. Yunan kulübü, Portekizli teknik adamın sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı. Artık Vitor Pereira'nın Fenerbahçe teknik direktörü olmasına kesin gözüyla bakılıyor.

Olimpiakos Kulübü, daha önce Yunanistan Ligi'ni şampiyon bitirdikten sonra İskoçya'nın Glasgow Rangers kulübüyle izinsiz olarak görüştüğü ortaya çıkan Pereira ile önümüzdeki sezon çalışmayacağını açıklamıştı.

TRANSFER ÇALIŞMALARI
Bir yandan transfer çalışmalarını da sürdüren sarı lacivertliler, anlaşma sağladığı Şener Özbayraklı için milli maçların bitmesini bekliyor. Bir diğer isim Fernandao ise ailesiyle birlikte ülkesinde tatil yapıyor. Brezilyalı forvetin yeni sezon çalışmalarından önce Türkiye'ye gelmesi beklenmiyor.

Fenerbahçe'nin transfer gündeminde bulunan Joel Campbell'da ise yeni gelişmeler var. Arsenal'le sözleşmesi bulunan Kosta Rikalı oyuncu için sportif direktör Terraneo, Arsene Wenger ve Londra  kulübüyle olan ilişkilerini devreye sokmuş, 10 milyon euroluk bonservis bedelini aşağı çekmek için görüşmeler yapmıştı. Campbell'in transferi konusunda önemli bir aşama kaydeden Fenerbahçe'de, İtalyan sportif direktör, önümüzdeki günlerde Arsenal yönetimiyle bir kez daha bir araya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...