Perez'den Süper Lig açıklaması: Devam edecek

Avrupa Süper Ligi ve Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Süper Lig'den ayrılan 10 kulübün döneceğini iddia etti.

NTV Spor 24.04.2021 - 14:57
Son Güncelleme: 24.04.2021 - 15:03
Perez'den Süper Lig açıklaması: Devam edecek

Geçen pazar günü resmi olarak tanıtılan , siyaseilerin, futbolcuların, spor insanlarının ve taraftarların araya girmesiyle şimdilik gerçekleşmedi.

Süper Lig'in 12 kurucu kulübü arasında yer alan Liverpool, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Arsenal, Inter, Milan ve Juventus hafta içinde ayrıldıklarını açıkladılar.

, bugün AS'a verdiği röportajda Süper Lig'den ayrılan kulüplerin baskılar yüzünden ayrıldığını ama döneceklerini açıkladı.

12 kurucu kulüp arasından Barcelona ve henüz Süper Lig'den ayrılmadı.

Perez, kulüplerin öylece ayrılamayacağını söylerken, "Bağlayıcı sözleşmeyi açıklamama gerek yok ama kulüpler ayrılamaz" diye konuştu.

"Bazıları baskıyla ayrılmak zorunda kaldı. Ama bu proje ya da bir benzeri devam edecek, umarım yakında gerçekleşir."

Perez ayrıca Süper Lig'in finansörlüğünü yapan JP Morgan'ın devam edeceğini açıkladı. "JP Morgan'ın ayrıldığı doğru değil. Refleks olarak vakit geçiriyorlar, diğer 12 kulübün yaptığı gibi. Değişiklikler yapmamız gerekiyor ve yapacağız. Süper Lig düşündüğümüz en iyi proje" şeklinde konuştu.

"İşbirliği devam ediyor. Ayrıcalıklarını kaybetmek istemeyen ve projeyi manipüle eden insanların öfkesinin geçmesi için bekleyeceğiz. Süper Lig, futbolun krizden kurtuluşu için olabilecek en iyi proje. Bence Şampiyonlar Ligi olabilecek en iyi formatta değil. 2024'e kadar bekleyemeyiz."

Sayfa Yükleniyor...