Polat: Taraftar yanlış anladı

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden İnan Kıraç, Başkan Adnan Polat'ı eleştirdi. Kıraç'ın altını çizdiği nokta, yeni stadın açılış davetiyesinde Ali Sami Yen isminin olmamasıydı. Eleştirilere yanıt veren Polat ise bu konuda hatalı olduğunu kabul etti. Polat, "Taraftar yanlış anladı" dedi.

NTV Spor 17.01.2011 - 10:59

Türk Telekom Arena'daki protestolu açılışın yankıları sürüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkiler nedeniyle stadı terketmesiyle başlayan tartışmalara, Galatasaray camianın önde gelen isimlerinden İnan Kıraç da katıldı. Kanaltürk'e konuşan Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı Kıraç, başkan Polat'ı protestolara engel olamadığı, açılış davetiyesine Ali Sami Yen ismini koymadığı ve eski başkanlara gereken ilgiyi gösterilmediği gerekçesiyle eleştirdi. Kıraç, tüm bu yaşananlar nedeniyle Polat ve yönetiminin yıprandığını savundu.

"TÜM ESKİ BAŞKANLARI ÇAĞIRDIK"
Adnan Polat'ın, Kıraç'ın açıklamalarına yanıtı gecikmedi. Açılış telaşı, transferler ve kulübün diğer konuları nedeniyle yoğun bir gündemleri olduğunu ifade eden Polat, yapılan bazı hatalara hoşgörü ile yaklaşılması gerektiğini söyledi. Polat, kurucu başkan Ali Sami Yen'in isminin açılış davetiyesine koyulmamasıyla ilgili olarak, "İnan beyle yaptığımız görüşmede, hatalı olduğumuzu söyledim ve özür diledim. Ancak olayın başka bir boyutu daha var. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün yönetmeliğine göre stat ismi için onay gerekiyor. Zaten başvurumuzu da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena olarak yaptık. Yani yeni statta Ali Sami Yen ismi olacak" dedi. Başkan Polat, eski başkanlara vefa gösterilmediği yönündeki eleştiriyi ise kabul etmedi. Polat, gerek Ali Sami Yen Stadı'ndaki vedaya, gerekse yeni stadın açılışına yaşayan tüm başkanları çağırdıklarını söyledi.

ENİS BERKİ'NİN KULÜPLER TARAFTARLAR OLDUKÇA YAŞAR YAZISI İÇİN TIKLAYIN

"İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"
İstifa etmeyi düşünmediğinin altını çizen Polat, "Burada esas kriter Galatasaray'ın yüksek menfaatleridir. Yola devam etmem gerekirse ederim, bırakmam gerekirse bırakırım. Su anda görevimin başındayım, işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. bunun takdirini genel kurul verir" diye konuştu.
 
"PROTESTOYU YAPANLAR 300-400 KİŞİ"
Türk Telekom Arena'nın açılışında, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın yaptığı konuşma da tribünlerdeki taraftarın büyük tepkisini çekmişti. Polat bu konudaki görüşünü de paylaştı. Bayraktar'ın konuşmasında bir yanlışlık olmadığını ifade eden Polat, "Erdoğan bey haklıdır. Kendisi orada emeği geçen bir numaralı bürokrattır. Konuşmayı taraftarımız yanlış anladı. Küçük bir grubun protestosu bir anda büyüdü. Başbakınımız da buna çok üzüldü ve bu yüzden stattan ayrıldı" diye konuştu. Protestoyu yapanların 300-400 kişilik bir grup olduğunu savunan Polat, "Bunların zihniyeti farklı. Ali Sami Yen'de,  Türk Telekom Arena'da, 15 yaşındaki çocukları döverken Florya'da, hep bu zihniyet var" ifadelerini kullandı.

"3 TRANSFER YAPACAĞIZ"
Bu arada sarı-kırmızılı taraftara transferle ilgili mesaj da veren Polat, 3 oyuncu daha alacaklarını ve bunlardan birinin kaleci olacağını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...