Polis, kale direğini taraftardan geri aldı

Hamburg'un Wolfsburg'u yenip play-out'tan da kurtularak Bundesliga'da kaldığı maçın ardından taraftarlar sahaya girip çeşitli hatıraların peşine düştü. Bir kalenin üst direğini götüren iki taraftarı merkez tren istasyonunda durduran polis hem direği aldı hem de haklarında yasal işlem başlattı

NTV Spor 22.05.2017 - 16:24 | Son Güncelleme: 22.05.2017 - 16:45
GETTY

Almanya Ligi'nde son hafta maçlarında Hamburg Wolfsburg'u yenerek play-out oynamaktan da kurtulup ligde kaldı. Almanya'nın köklü kulüplerinden Hamburg, bu sonucun ardından gelecek sezon Bundesliga'da 55. kez yer alacak.

Maçın bitiş düdüğüyle sahaya giren taraftarların bir kısmı Volkspark Stadı'ndan küçük bir hatırayla ayrılmak için çim zeminden birer parça söküp götürdü. Ama iki taraftar olayı abarttı ve stattan kale direğiyle çıktı.

Polis, biri 18, diğeri 26 yaşında olan iki taraftarı Hamburg'un merkez tren istasyonunda fark edip durdurdu. Taraftarlar, "Kale direğini sökmedik. Yerde sökülmüş bulduk ve aldık" deseler de polis hem kale direğine kulübe iade etMek üzere el koydu hem de taraftarlar hakkında yasal işlem başlattı.

Sayfa Yükleniyor...