Premier Lig'de 2019-20 kararı!

Premier Lig yönetimi, devam eden Covid-19 sebebiyle ertelenen maçların ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama yaptı.

NTV Spor

03.04.2020 - 17:44 | Son Güncelleme: 03.04.2020 - 18:47

Yapılan resmi açıklamada, İngiltere'de sağlık açısından uygun bir ortam oluşuna kadar Premier Lig'de sezona devam edilmeyeceği ifade edildi.

Resmi duyuruda, "Kulüplerle yapılan toplantıda futbolcuların, antenörlerin, yöneticilerin, taraftarların ve sektörün içinde yer alan herkesin sağlığı, her şeyden önemli olarak görüldü. Buna ek olarak Premier Lig'in Mayıs ayının başında başlamasının mümkün olmayacağı ve sağlık açısından en uygun koşullar oluşana kadar maçların oynanamayacağı da dile getirildi" dendi.

Açıklamada, maçların devam edemediği süre zarfında kulüplerle dayanışmanın en üst düzeyde devam edeceği de vurgulandı. Ayrıca, futbolcuların maaşlarından %30 indirim konusunda da kararın oy birliği ve futbolculara danışılarak verileceği de dile getirildi.

Premier Lig'in altındaki liglerde yer alan kulüplere destek olmak için 125 milyon sterlinlik fon sağlanacağı bildirildi.

Ayrıca, ülkede koronavirüsle mücadele eden Ulusal Sağlık Hizmetleri'ne (NHS) Premier Lig'den 20 milyon sterlin yardım aktarılacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...