4. Seviye bölgede bulunan Londra merkezli takımlar haftada iki kez corona virüs testi olacak.

Premiere Lig'de mücadele eden Londra takımları Arsenal, Chelsea, Tottenham, West Ham, Crystal Palace ve Fulham takımları haftada iki kez corona virüs testi yaptıracak.

NTV Spor 22.12.2020 - 16:58
Son Güncelleme: 22.12.2020 - 17:05
Premier Lig'deki 6 takıma haftada iki kez corona testi

İngiltere Hükümeti, daha bulaşıcı olduğuna inanılan corona virüsün yeni bir türünden korktuğu için güneydoğu ve doğu İngiltere'nin büyük bölümünü 4. Seviye alana yerleştirdi. 

4. seviyede yer alan Londra ve çevresindeki önlemlere, 'deki 6 takım da dahil oldu. 4. seviyede yer alan Londra takımları Arsenal,  Chelsea, Tottenham, United, ve , takım artık haftada iki kez teste tabi tutulacak.

Yeniden başlayan ligde Premier Lig temsilcileri haftada bir kez test oluyordu. Ancak Ocak ayından itibaren Londra ekipleri dışındaki Premier Lig takımlarının haftada 2 test yaptırması öngörülüyor.

4.Seviye önlemler nelerdir?

Gerekli olmayan perakende satış, eğlence mekanları ve kuaför gibi yakın temas hizmetlerinin Cumartesi günü kapandıktan sonra yeniden açılmasına izin verilmeyecek.

Eğitim veya çocuk bakımı için seyahat etmesi gereken kişiler, kısıtlamlardan muaf olacak. İnsanların evden çalışamadıkları yerlerde, işe gitmek için yine de seyahat edebilecekler.

Kamusal alanda sadece 1 kişi ile görüşülmesine izin verilecek. 

Sayfa Yükleniyor...