PSG'de Mbappe belirsizliği

Paris Saint-Germain (PSG), Lionel Messi'yi takıma katarak yüzyılın transferini gerçekleştirirken; kulübün bir diğer yıldızı Kylian Mbappe'nin geleceği ise belirsiz.

NTV Spor 12.08.2021 - 10:57

Kulüp Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Messi'nin gelişinin ardından Kylian Mbappe'nin getme gibi bir nedeni olmadığını söyledi. Ancak Mbappe'nin ayrılığı sıcaklığını koruyor.

PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Lionel Messi ile basın karşısına geçtiği sunumda Kylian Mbappe sorusuna yanıt verdi. Khelaifi, “Mbappe? O PSG’nin oyuncusu. Rekabetçi bir takım istediğini ve bundan daha fazla rekabet edebileceği bir takımın olamayacağını söyledi. Kalmaktan başka bir şey yapmak için bahanesi yok. Parisli ve kazanmayı seven bir zihne sahip. O bizim oyuncumuz” sözleriyle genç oyuncunun kalmasından yana görüş bildirdi.

Buna karşın Fransa'daki bazı basın yayın organlarında Kylian Mbappe'nin gitme taraftarı olduğu haberleri yapıldı. Ünlü Fransız spor gazetesi L'Equipe'in TV kanalının yorumcularından Thibaud Vezirian, Mbappe'nin ayrılık isteğini duyurdu. Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Vezirian, "Kylian Mbappe, PSG'den ayrılıp La Liga devi Real Madrid'e gitmek istiyor" ifadelerini kullandı.

L' Equipe gazetesinin bu yöndeki sorusuna ise Al-Khelaifi, "Kylian bizim projemizin merkezinde. Bugün çok güçlü, dünyadaki en iyi ekiplerden birine sahibiz. En iyisi demiyorum zira daha çalışmamız lazım. Kylian'ın burada kalmak için her şeye sahip olduğu düşüncesindeyim. Çok pozitifim. Takımdan ayrılırsa buna kimse anlam veremez" açıklamasını yaptı.

L'Equipe, Haleifi'nin bu ifadelerini "Kylian üzerine baskı" şeklinde yorumlarken, Mbappe'nin bir yıllık sözleşmesi bulunduğu ve henüz yeni bir sözleşme yenilemesinin gelmediği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...