Real Madrid Başkanı Florentino Perez'den tepki: Ülkeler futbola bulaşmamalı

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Kylian Mbappe için Paris Saint-Germain'e 200 milyon Euro teklif ettiklerini ancak Fransız ekibinin kabul etmediğini söyledi. Perez ayrıca devletlerin futbola bulaşmaması gerektiğini söyledi.

NTV Spor 16.11.2021 - 21:09
Son Güncelleme: 16.11.2021 - 21:11

Real Madrid geçen sezondan beri Paris Saint-Germain'in yıldızı Kylian Mbappe'yi takıma katmaya çalışıyor. Fransız yıldız da Madrid'e katılmak istese de PSG yetkilileri transfere onay vermiyor. Real Madrid Başkanı Florentino Perez de Santiago Bernabéu Stadı'nda gerçekleştirdiği basın toplantısında itirafta bulundu.

TIKLAYIN > LA LIGA PUAN DURUMU

74 yaşındaki başkan Kylian Mbappe için Paris Saint-Germain'e 200 milyon Euro'luk teklifte bulunduğunu söyledi. Perez, PSG'nin teklifi reddettiğini söyledi. 

Florentino Perez ayrıca devletlerin futbolla ilişkisi olmaması gerektiğini söyleyerek tepki gösterdi. "En iyi oyuncuları getirmeliyiz ve iyi kontratlar vermeliyiz. Ama onları satmaya da gönüllü olmalısınız. 200 milyon Euro teklif ediyoruz ama bize satmıyorlar. Şu an kulüplerde büyük bir çılgınlık var. Devletler kulüp alıyor ve size futbolcuları satmıyor. Yönetim, dışarıdan gelen paradan üstün gelir. Yakında Avrupa'nın en iyi 30 kulübü ülkeler tarafından alınacak." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...