Rangnick'ten yeni sözleşmeye açık kapı!

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Ole Gunnar Solskjaer'in gönderilmesinin ardından teknik direktörlüğe getirilen Ralf Rangnick, yeni bir sözleşmeye açık kapı bıraktı. Alman teknik adam, bunun için de işlerin yolunda gitmesi gerektiğini söyledi.

NTV Spor 03.12.2021 - 18:00

Manchester United Teknik Direktör Ralf Rangnick yönetimindeki ilk maçında Crystal Palace'ı ağırlayacak. Hedeflerini anlatan Alman teknik adam, takımın çok gol yediğini vurguladı.

Ralf Rangnick, sezon sonuna kadar Manchester United'la anlaştı. Alman teknik adam, yeni unvanıyla ilk kez kameraların karşısına geçti.

"Manchester United gibi bir kulüp sizi isterse, geri çeviremezsiniz" diyen Rangnick, "Sezonun daha 3'te birlik bölümü geride kaldı. Kısa vadede ana hedefim, dengeli bir takım yaratmak. Her maçta neredeyse 2 gol yiyoruz. Bu çok fazla. Futboldaki şans faktörünü en aza indirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Premier Lig'de lider Chelsea'nin 12 puan gerisinde 7. sırada bulunan Manchester United'la iyi bir sezon geçirmeyi hedefleyen Alman teknik adam, "Kiminle konuşsam, benim 6 aylık görev için geldiğim konusunda hemfikirler. Yazın ne olacağı konusunda assla bir görüşmemiz olmadı. Yeni bir teknik direktöre bakıp bakmadıkları kosunda haberdar değilim. O zaman benimle konuşurlarsa, ne olacağını görürüz" dedi.

6 ay teknik direktör devamında 2 yıllık danışmanlık için anlaşan Rangnick, takımın iyi gitmesi durumunda da yeni bir sözleşmeye ise açık kapı bıraktı. 63 yaşındaki teknik adam, "Her şey iyi giderse ve takımı geliştirirsek... Bana da fikrimi sorarlarsa, onlara da Leipzig'de iki kez yaptığım gibi aynı tavsiyede bulunurum. Benimle bir yıl daha çalışmaları tavsiyesinde bulunurum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...