"Real Madrid çağırsa kimse beni bir yere götüremez"

Yeni Malatyaspor'da teknik direktörlük görevine getirilen Yılmaz Vural, "Sağ olsun başkanımızla anlaştık ve şimdi buradayız. Malatya'da bugünkü heyecanım inanın o günkü heyecanım gibi, şu anda da aynı şeyi hissediyorum." dedi.

NTV Spor 13.01.2023 - 17:50
"Real Madrid çağırsa kimse beni bir yere götüremez"

Spor Toto 1'inci Lig ekibi 'da teknik direktörlük görevine getirilen için imza töreni düzenlendi.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Yaman, "İkinci yarıya başlarken giden Hasan hocamızın yerine Yılmaz hocamızı getirdik. Malatya'mız güzel bir ivme ve hava yakaladı. İnşallah ikinci yarıya hocamızla başlayacağız. Bilet kampanyası olumlu karşılık buldu. Pazar günü oynayacağımız maça da herkesi davet ediyorum" diye konuştu. Yaman, yüzde 90 oranında sorunların çözüldüğünü kaydederek, "Önümüzdeki hafta içerisinde de diğer kalanları çözeceğiz. Yönetimle alakalı futbolcularımızın hiçbir alacağı kalmayacak" şeklinde konuştu. 

"Takımı bu durumdan kurtarırsak; Malatya'ya borcumu ödemiş olacağım"

Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural ise daha önce 1986-1988 yılları arasında Malatya'da görev yaptığını hatırlattı. Malatya'ya borcunun olduğunu ifade eden Vural, "Bana o yaşta imkan veren bu camiaya, şimdi bu durumda elimizden gelen teknik katkıyı vererek, takımı bu durumdan kurtarırsak Malatya'ya borcumu ödemiş gibi olacağım. Sağ olsun başkanımızla anlaştık ve şimdi buradayız. İnanın o günkü heyecanım yok değil, şu anda da aynı şeyi hissediyorum. Malatya'ya geldiğimde birçok telefon aldım. O bize başka bir sorumluluk yüklüyor. Camiden çıkana kadar birçok kişiyle sohbet ettim. Bizim gibi hissettiğimiz bir yer" diye konuştu. 

"Yöneticilik yapmak kolay değil"

Yönetim kurulunun elinden geleni yaptığına dikkat çeken tecrübeli teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

"Dışarıdan çok kolay görünüyor ama hiç öyle değil. Yönetimi tebrik ediyorum. Bu şartlarda Türkiye'de yöneticilik yapmak kolay değil çünkü kötü bir miras devralıyorsunuz. Onun altından kalkmak çok zor. Başkanımla konuştuğumuzda kendi dönemiyle ilgili ekonomik hiçbir problem yok. Her şey ödeniyor. Fakat geçmişten gelen bir yük var. Tabii ki oyuncu, geçmiş borcunun da ödenmesini istiyor. Doğal olarak da 'Bu bizim borcumuz değil' diyemiyorsunuz. Böyle sıkıntılar yaşanıyor. Yerel yönetimin kulüp başkanına, yönetime destek olduğu dönemler çok olmuyor. Valimiz ve belediye başkanlarımız ile yönetim kurulu bir araya gelip elini taşın altına koydu. Böyle bir durumda yönetim kurulu da elinden geleni yapma çabası içerisinde."

"4,5 ay İstanbul'a gitmeyeceğiz"

Yönetim, teknik heyet, oyuncular, taraftar ve medyaya önemli görevler düştüğünün altını çizen Yılmaz Vural, "Burada olmaktan çok mutluyum. Umarım hep beraber büyük samimiyetle biz bu işi biz kurtarırız. Sonuna kadar bu takım elinden gelen mücadeleyi verecek. Biz nasıl katkıda bulunacaksak bu işi Allah'ın izniyle kurtarırız. İnşallah yanılmayız. Malatya'da da bir hareketlenme var. Sivil toplum örgütleri karşılıksız bilet alıyorlar. Her şey yapılmaya gayret ediliyor. 4,5 ay İstanbul'a gitmeyeceğiz, burada konaklayacağız" dedi.

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

"Bir potansiyel var"

Takımın iyi bir potansiyele sahip olduğunu dile getiren Vural, "Onlarda çözüldü, artık iş bize kaldı. Gördüğüm 4-5 kazanabileceği maç beraber bitmiş, son dakikada gol yemişler. Bir potansiyel var. İnşallah şansızlıklar aleyhimize olmaz. Uygulama noktasında rakibi, yenebilecek kadar bir uygulama yapar; ona özel koşar, taktik yorumunu getirir, oyun bilgisi ve psikolojisini ona özel geliştirebilir. Bu ekipte bunu çözebilecek bir deneyime sahip" diye konuştu. 

"Bu takım hakikaten çok zor bir durumda"

Türkiye'de bir işin uzun olmasının sonuna bağlı olduğuna dikkat çeken Vural, "İsterse babanızın oğlu olsun sonuç yoksa hepimizin başı belaya girer. Önce bizim sonra yöneticilerin başı belaya giriyor. Futbolcu kardeşlerimizin hiç başı belaya girmiyor. Bunlar hep var. Ben tabii ki burada uzun süre olabilirim ama bu beni getiren yönetimle olur. Yönetim devam eder, etmez bizde onlara tabiyiz. Ondan sonra derler ki 'hocam biz senden memnunuz, devam et' seve seve devam ederiz. Bir sonuç varsa niye gidilsin ? Bu takım ligde kalırsa, transfer açma çabası da daha çok artabilir. Bu takım hakikaten çok zor bir durumda. Bu sene kısa zamanda yapacağımız şeyler hepimizin olmasını sağlayacak ya da sağlamayacak" dedi. 

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

"Real Madrid çağırsa kimse beni götüremez"

Tecrübeli bir teknik adam, 'Sezon içerisinde Fenerbahçe'den teklif gelirse gider misiniz?' sorusuna, "Real Madrid çağırsa beni sezon sonuna kadar beni kimse bir yere götüremez. 37 senedir Türkiye'de ne yaptığımı, ne olduğumu herkes biliyor. O yüzden merak etmeyin sonuna kadar buradayız. İnşallah sonucu alırız" yanıtı verdi.

Sayfa Yükleniyor...