Real Madrid işi şansa bırakmıyor

İspanya ve Avrupa'yı domine eden Real Madrid, takımın başarısında önemli pay sahibi olan oyuncuların sözleşmesini uzatmaya hazırlanıyor.

NTV Spor 23.08.2017 - 13:12
Real Madrid işi şansa bırakmıyor

Barcelona, takımın önemli isimlerinden Neymar'ı Paris Saint Germain'e kaptırırken; , kadroyu koruma yolunda bir adım daha atmala hazırlanıyor. Geçen sezon Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Toni Kroos ve Luka Modric'le yeni sözleşme imzalayan Real Madrid, takımdaki 6 isimle daha anlaştı.

Marca gazetesine göre, teknik direktör Zinedine Zidane'la da 2020'ye kadar yeni sözleşme konusunda anlaşan Real Madrid, , Asensio, , Dani Carvajal, Raphael Varane ve Karim Benzama ile de yeniden masaya oturacak.

Oyuncularla sözle de olsa anlaşmaya varan ve resmiyete dökmeye hazırlanan Real Madrid'in hedefindeki ilk isim ise Isco. Geçen sezonun son haftalarındaki performansıyla takımın başarılı sonuçlar almasına katkı yapan ve bu sezon da dikkat çeken isimlerden biri olan Malaga doğumlu oyuncunun sözleşmesi 2021'ye kadar uzatılacak. Isco'nun sözleşme fesih bedeli ise 700 milyon Euro olarak belirlenecek.

Eflatun Beyazlılar'da bulduğu her şansı iyi değerlendiren 21 yaşındaki Asensio'yla da yeni sözleşme yapılacak. Asensio ile 2016 yılında yeni bir sözleşme yapılmasına karşın, oyuncunun sözleşmesinin 2023'e kadar uzatılacağı ve sözleşme fesih bedelinin ise 500 milyon Euro'ya çıkarılacağı kaydedildi.

Takımın iki beki Marcelo ve Carvajal'la defansın ortasındaki Raphael Varan'ın sözleşmeleri de 2022'ye kadar uzatılacak. Marcelo, sözleşmesinin bitiminde 34 yaşında olacak ve takımda 15. yılını dolduracak.

Yeni sözleşme imzalanacak bir diğer isim ise Karim Benzema olacak. 2009-2010 sezon başında Olympique Lyon'dan transfer olan ve takıma katkısıyla dikkat çeken Fransız oyuncunun 2019'a kadar süren sözleşmesi iki yıl daha uzatılacak.

Sayfa Yükleniyor...