"Real Madrid tarihinde hiçbir oyuncu diğerinden üstün olmadı"

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Kylian Mbappe'nin baskılar yüzünden Paris Saint Germain'de kaldığını söyledi. Perez, Avrupa Süper Ligi'nden vazgeçmediklerini belirtti.

NTV Spor 16.06.2022 - 17:56
"Real Madrid tarihinde hiçbir oyuncu diğerinden üstün olmadı"

Florentino Perez, İspanya'da yayımlanan El Chiringuito programında açıklamalarda bulundu.

Paris Saint Germain'le sözleşmesini uzatan ve Real Madrid'in teklifini reddeden Kylian Mbappe ile ilgili Perez, "Mbappe ile ilgili durum değişti. Ona başka şeyler teklif ettiler. Üzerinde baskı kurdular. Real Madrid'de kulübün üstünde kimse yok. Diğer oyunculardan daha fazla kazanabilir ama futbol kolektif bir spor. Değiştiremeyeceğimiz değerlerimiz ve ilkelerimiz var. Onu seviyorum. Yapılan baskı, şartların değişmesine yol açtı. Real Madrid tarihinde hiçbir oyuncu diğerinden üstün olmamıştır." açıklamasında bulundu.

HABERLERİ

Erling Haaland'ı neden transfer etmediklerine de açıklık getiren Perez şunları söyledi, "Dünyanın en santraforuna sahibiz. Haaland'ı transfer etsek onu yedek kulübesinde oturtamazdık değil mi? İki yıl sona neler olur bilmiyorum. Sahip olduğumuz genç oyuncular ve bazı takviyelerle yeni takımı oluşturacağız."

Florentino Perez ayrıca, Avrupa Süper Ligi fikrinden vazgeçmediklerini belirterek, "Avrupa Süper Lig'i hâlâ devam ediyor, yok olmuş değil. Lüksemburg Mahkemesi'ne devam eden bir dava var. Yakında bir duruşma olacak. Haklı olduğumuzu düşünüyoruz. UEFA'nın her şeyi elinde bulundurduğunu anladık." dedi.

Sayfa Yükleniyor...