Rıza Çalımbay: "Avrupa'ya gitmeseydik, belki ligde 5. veya 6. sıradaydık"

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay; "Eğer Avrupa'ya gitmeseydik, belki ligde 5. veya 6.'ydık. Tabii ki bunlara da katlanacağız. Avrupa'da temsil etmemiz iyiydi." dedi.

Yuşa Şahin - NTV Spor 20.05.2023 - 20:55
Son Güncelleme: 20.05.2023 - 22:46
Rıza Çalımbay: "Avrupa'ya gitmeseydik, belki ligde 5. veya 6. sıradaydık"

Spor Toto 'de , deplasmanda Galatasaray'a 2-0 kaybetti. 

Sivasspor teknik direktörü , maçı yayıncı kuruluşta değerlendirdi. 

Rıza Çalımbay açıklamasında; "Eksiklerimiz çoktu. 7 sarı kart sınırında arkadaşımız vardı onları oynatmadık. Sınırda olanları da hemen çıkardık zaten. Fenerbahçe ile kupa maçımız bar. Orada hepsini oynatmak istiyoruz. İyi bir şekilde ayrılmayı isterdik buradan. Bu sezon bireysel ve bariz hatalardan çok gol yedik. Özellikle 2. golü yememeliydik. Böyle olunca üzülüyorsunuz. Eğer Avrupa'ya gitmeseydik, belki ligde 5. veya 6.'ydık. Tabii ki bunlara da katlanacağız. Avrupa'da temsil etmemiz iyiydi." dedi. 

"Avrupa'nın ve Türkiye'nin en yaşlı takımıyız"

Deneyimli teknik direktör sözlerinin devamında; "Bizim takımımız Avrupa'nın ve Türkiye'nin en yaşlı takımı. 2-3 gün önce maç oynadık, geldik burada bir daha oynadık. En büyük sıkıntılarımızdan birisi; kart riskinden dolayı oyuncularımızı oyuna alamadık. Yorgunluk olması normal bu noktada." açıklamasında bulundu.  

Sivasspor'da devam edecek mi?

Tecrübeli teknik adam, Demir Grup Sivasspor'da devam edip etmeyeceğine yönelik soruya, "Ben kendim de Sivaslıyım. Çalıştığım süre içerisinde Sivas'a güzel şeyler de yaptım. Eğer ortam iyi olursa, hedef olursa tabii ki devam ederim. Hedef olmazsa, istediğimiz şeyler olmazsa devam etmek bence doğru olmaz." cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...