Rıza Çalımbay'dan A Milli Takım'a yerli hoca önerisi

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, önemli açıklamalar yaptı. Yabancı kuralı ve milli takıma değinen Rıza Çalımbay, "Milli takımda yabancı antrenörün faydalı olacağına inanmıyorum" ifadelerini kullandı.

Tuna Tunca - NTV Spor 11.05.2023 - 10:52
Rıza Çalımbay'dan A Milli Takım'a yerli hoca önerisi

'un başarılı teknik direktörü , beIN SPORTS'da gündeme dair konuştu. Yabancı sayısının serbest olması gerektiğini belirten Çalımbay, milli takım için ise "Çalışırsam para falan düşünmem" dedi.

"Dünyanın hemen her yerinde yabancı sayısı serbest" diyen Rıza Çalımbay, "Bizim gibi kısıtlanan yok. Bu, onlara ilginç geliyor. A Milli oynamıştır, başka bir şey bulabilirsiniz, kriterleri yapabilirsiniz. Geçen maçta bir türlü ayarlayamadık yerli-yabancıyı. Bence serbest olsun ama altyapıdan kesinlikle oyuncu almak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

⚽️👉 HABERLERİ

"MİLLİ TAKIMDA YABANCI ANTRENÖRÜN FAYDALI OLACAĞINA İNANMIYORUM"

Deneyimli çalıştırıcı, A Teknik Direktörlüğü için ise "Kuntz benim arkadaşım, beraber oynadık. Çok iyi bir insandır, çok da severim. Ben Milli Takım'da yabancı antrenörün faydalı olacağına inanmıyorum. Fatih Hoca, Şenol Hoca çok güzel şeyler yaptı. Mustafa Hoca ile biz Avrupa Şampiyonası'na gittik. İlk 8'de bitirdik. Avrupa'daki gelen arkadaşlarımız, kulüplerde çalışabilir, o normaldir. Ama milli maçın, özellikle Türkiye için diyorum, bizlere gelince duygulanıyoruz. Ben Milli Takım'ın her yerinde oynadım. Bizim için bambaşka Milli Takım. Çalışırsam dedim, para falan düşünmem. Yerli antrenörün daha faydalı olacağına inanıyorum. Olursa bütün arkadaşlarımız seve seve görevini yapar. Ben iddia ediyorum, başarılı da olurlar." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...