Rıza Çalımbay'dan stoper tercihiyle ilgili açıklama

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Club Brugge karşılaşmasına ilişkin, "Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ülkemiz, taraftarlarımız ve kulübümüz için. Bizim için çok önemli maç." dedi. İlk 11'e ilişkinse Çalımbay, "Sıkıntılarımız var. Mazaret değil, bir gerçek. Stoper olarak Onur'u oynatıyoruz, yeri orası değil. Tayfur'u oynatıyoruz, yeri orası değil. Şu anda yeterli oyuncu olmadığı için böyle başlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi - NTV Spor 30.11.2023 - 20:19
Rıza Çalımbay'dan stoper tercihiyle ilgili açıklama

UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin 5. haftasında , sahasında Club Brugge ile karşılaşacak.

Mücadele öncesinde siyah-beyazlıların teknik direktörü açıklamalarda bulundu.

"Bizim için çok önemli maç"

Club Brugge karşısında kazanmak istediklerini belirten Çalımbay, "Her şeyden önce önemli, prestij maçı. Keşke böyle bir durum olmasaydı. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ülkemiz, taraftarlarımız ve kulübümüz için. Bizim için çok önemli maç. Daha önemli maçlarımız da var. Dikkat etmemiz gerekiyor. Eksik arkadaşlarımız var. Onları korumaya çalıştık. İyi bir şekilde bitirmek için elimizden geleni yapacağız."

"İyi oynayacaklarına eminim"

İlk 11 tercihiyle ilgili soruyu yanıtlayan Rıza Çalımbay şu yanıtı verdi, "Elimizde sağlam kim varsa onlarla kadroyu kurmaya çalıştık. Sıkıntılarımız var. Mazaret değil, bir gerçek. Stoper olarak Onur'u oynatıyoruz, yeri orası değil. Tayfur'u oynatıyoruz, yeri orası değil. Şu anda yeterli oyuncu olmadığı için böyle başlıyoruz. İyi oynayacaklarına eminim. Aytuğ'u düşünüyorduk ama solak. Omar da solak. İki solak stoper sorun olabilir diye düşündük. İyi bir şekilde bitirmek istiyoruz."

Rıza Çalımbay sözlerini şöyle tamamladı, "İki tane maç oynadık. Sakarya maçı bile bizim için önemliydi. O yüzden iyi bir özgüven geldi. Zaman geçtikçe, sakatlığı olanlar iyileşince daha iyi bir takım olacağız. Kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda daha iyi olacağımı düşünüyorum."

Sayfa Yükleniyor...