Rıza Çalımbay: Fenerbahçe'ye karşı fena oynamadık

Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe maçı sonrası verdiği demeçte, “Fenerbahçe’ye karşı fena oynamadık. Fenerbahçe fazla iyi kurulmuş bir takım. Penaltı olmasa, bu maç öbür yere giderdi. Son bölümde tüm riskleri aldık." dedi.

NTV Spor 07.11.2022 - 22:12 | Son Güncelleme: 08.11.2022 - 00:29
DHA

Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay deplasmanda 1-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Kötü oynamadıklarını söyleyen Rıza Çalımbay şu ifadeleri kullandı, “Fenerbahçe’ye karşı fena oynamadık. Fenerbahçe fazla iyi kurulmuş bir takım. Penaltı olmasa, bu maç öbür yere giderdi. Son bölümde tüm riskleri aldık. Ancak doldur boşalt ile olacak amel değil bu. Kenarda daimi söyledik, pas yaptığımızda daha etkili olduk. Son paslarda etkili olamadık. Çok güzel bir lig maçı oldu fakat yapacak bir şey de yok. İnşallah son maçımızı evimizde kazanırız. Ara, bizim için mükemmel olacak. Yorgunluk, bıkkınlık oluyor. Uzun yolculuklar yaptık.”


Son dakikalarda her türlü riski aldıklarını aktaran Çalımbay, şöyle devam etti, "Defansımızı 3 kişi bıraktık ama bir iki yanlış yaptık orada. Doldur boşalt oyununa döndük, bu da Fenerbahçe'nin istediği oyundu. Son girdiğimiz 1-2 pozisyonu değerlendirebilseydik iyi şekilde ayrılabilirdik. Fenerbahçe'ye yüzde yüz pozisyon vermedik. Lig maçı bu, yapacak bir şey yok. Buradan en kötü beraberlikle ayrılabilirdik. 10 kişi kaldıktan sonra belli bir baskı kurduk. Fenerbahçe'de kontra atağa dönük oynadı. Oyuncularını değiştirdi, yedek oyuncularını kullandılar. Biz orada son pasları yapamadık. Ben de ikaz ettim 'uzun oynamayın' diye. Basit, kenardan gelelim dedim çünkü kenardan geldiklerimiz pozisyon oldu. Onun dışında iyi mücadele ettik."

"Bana göre hakem iyi maç yönetti"

Rıza Çalımbay, maçın hakeminin iyi bir performans sergilediğini dile getirdi.

Maçın başlarında sıkıntı yaşadıklarını ama onun haricinde söyleyecek bir şey olmadığını aktaran Çalımbay, şunları kaydetti, "Hakeme söyleyecek bir şey yok. Penaltı olaylarının nasıl olduğunu bilemiyorum. O yüzden hakemlere bir şey söylemek mümkün değil. Maçın başlarında faullerde sıkıntı yaşadık onun dışında yok gibi bir şey. Bu maçı yönetmek kolay değil. Fenerbahçe de biz de kazanmaya oynadık. Çok tempolu ve sert geçen, her şeyin olduğu bir maç oldu. Bana göre hakem iyi maç yönetti. Bir tek penaltılarda bir şeyler olabilir. Batshuayi pozisyonunu göremedim ben. Serdar'ın pozisyonunda top eline çarpıyor. Ya hakem görmedi ya VAR'daki istediği gibi göremedi. Oyuncularımız penaltı olduğunu söylediler."

Sayfa Yükleniyor...