Rodgers Çağlar'ı övdü: Korkusuz

Leicester City Menajeri Brendan Rodgers, milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü için övgü dolu sözler kullandı. Çağlar'ın şu ana kadar muhteşem bir performans sergilediğini söyleyen Rodgers, "Anfiled ya da Old Trafford'da sahaya çıkmaktan çekinmiyor. Herhangi bir korkusu yok" dedi.

NTV Spor 31.10.2019 - 10:12

Leicester City Menajeri Brendan Rodgers, Sky Televizyonuna verdiği röportajda Çağlar Söyüncü'yü övdü. 

Açıkçası dışarıdan bakınca, onun savunurken risk alabileceğini ve birkaç hata yapabileceğini düşünüyorsunuz." diyen Rodgers, "Bu onunla ilgili ilk fikrimdi. Takımın başına geçtiğimde ve onu antrenmanlarda izlemeye başladığımda çok iyi bir oyuncu olduğunu gördüm. Aylar geçtikçe ne kadar kaliteli olduğunu anladım." dedi. 

Çağlar konusunda kendisini en çok etkileyen şeyin önünde Jonny Evans ve Harry Maguire gibi rekabet ettiği 2 çok iyi savunmacının olmasına ve stoper rotasyonunda Wes Morgan’ın da arkasında dördüncü sırada bulunmasına karşın etkilenmemesini söyleyen Rodgers şu ifadeleri kullandı: 

"O etkilenmedi ve antrenmanda iyi çalışmaya devam etti. Beklediği fırsat Huddersfield maçında geldi. Maçta ilk 11’de olacağını maç sabahı öğrendi. Normalde Evans oynayacaktı, Çağlar ise yedek olacaktı. Maça çıktı ve çok iyi oynadı. Bu maç sonrasında menajerleriyle görüştüm. Almanya’dan gelmişlerdi. Onları şaşırtmış olabilirim, çünkü Çağlar çok fazla forma şansı bulamıyordu. Ancak onlara Çağlar’ı beğendiğimi ve gelecek sezonun onun için çok iyi bir sezon olabileceğini söyledim. Onların içine biraz su serptim. Atalanta maçında Jonny Evans ile iyi bir ikili oluşturacaklarına karar verdik. Jonny’nin deneyimi ona pozisyon alma konusunda yardımcı olacaktı."

Çağlar Söyüncü'nün şu ana kadar muhteşem bir performans sergilediğini ve gittikçe geliştiğini vurgulayan Rodgers, "Anfield ya da Old Trafford’ta sahaya çıkmaktan çekinmiyor. Herhangi bir korkusu yok." ifadelerini kullandı. 

"DÜNYANIN EN İYİ HÜCUM OYUNCULARINA KARŞI OYNUYOR"
Çağlar'ın hızlı ve agresif bir savunmacı olduğunu vurgulayan terübeli teknik adam, "Hem ilk hamlede hem de açık alanda savunabiliyor. Topu gelişigüzel uzaklaştırmak gibi bir alışkanlığı da yok. Savunmak istiyor ama oyun da kurabiliyor ve bu iyi bir takım olmak istiyorsanız oldukça önemli. İyi bir takımda hem iyi savunmak hem de iyi oyun kurabilmek gerek. Tabii bazen de zorlanıyor, çünkü şu an dünyanın en iyi hücum oyuncularına karşı oynuyor. Mesela Old Trafford’ta penaltı yaptırdı. Ancak bu aşamayacağı bir sorun değil. Bazen futbolcuların yeni takıma adapte olma sürelerini göz ardı ediyoruz. Yeni bir oyuncu geldiği takımda ilk birkaç ay forma şansı bulamayabilir. Bu onun adapte olma sürecidir. Çağlar da benzer bir durum yaşadı, alışması gerekti. Şimdi ise takıma girdi ve oynuyor." 

Oyuncuların farklı kültür ve dinlerden geldiklerine dikkat çeken Brendan Rodgers, "Avrupa futbolunun en rekabetçi liginde hemen performans göstermelerini bekliyoruz. Bunun hemen olması mümkün değil. Çağlar 6 aylık bir alışma süreci yaşadı. Benim için de iyi oldu onu antrenmanda görme fırsatım oldu. Bu önemliydi çünkü Harry’nin takımdan ayrılacağını biliyorduk ve yerine bir stoper almamız gerekecekti ancak transfer döneminde istediğimiz hamle yapamasak bile elimizde Çağlar’ın olduğunun farkındaydık. Teknik direktör olarak oyuncuların hemen hazır olamayacaklarını bilmeniz gerekiyor. Bu seviyeye gelmek bir süreç. Jonny ve Wes ona yardımcı oluyorlar, antrenörler arasında çok iyi bir stoper kariyeri olan Kolo Toure de var. Hepsi ona yardımcı oluyor ve Çağlar bir hata yapınca analiz edip bundan bir ders çıkartabiliyor.“ açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...