Roma teknik direktörü Jose Mourinho, sportif direktörüyle atıştı

Roma teknik direktörü Jose Mourinho, kulübün sportif direktörü Tiago Pinto'nun Şampiyonlar Ligi hedefi hakkında sözlerine yanıt verdi.

Yuşa Şahin - NTV Spor 23.05.2023 - 16:21
Roma teknik direktörü Jose Mourinho, sportif direktörüyle atıştı

, önderliğinde üst üste 2. sezonunda Avrupa finali oynayacak. 

Bu kez UEFA Avrupa Ligi'nde kupa için Sevilla ile karşılaşacak olan ekipte, sportif direktör Tiago Pinto'nun açıklamaları ayrışmaya neden oldu. 

Tiago Pinto, sezon başında hedeflerinin Şampiyonlar Ligi katılımı olduğunu açıkladı. 

Jose Mourinho bu yoruma verdiği cevapta; "Şampiyonlar Ligi'nin Roma için hedef olduğunu kim söyledi? Ben böyle bir şey demediğime eminim. İnsanlara boş hayaller satmam. Roma'nın Şampiyonlar Ligi sıralamasına aday olduğunu söylemedim. Önümüzdeki takımlara karşı mücadele ederken Devler Ligi'ndne bahsetmek sorumsuzluk olur." dedi. 

"Kupa finali göremeyenler var"

Mourinho sözlerinin devamında; "Hayatında kupa finali görmeyen hocalar, oyuncular ve kulüpler var. Biz üst üste 2. kez finaldeyiz. Sonunda ne olursa olsun, bu benim için harika bir sezon olacak." açıklamasında bulundu. 

Pinto'ya cevap

Pinto'nun sözleri hakkında konuşan deneyimli Portekizli teknik direktör; "Biz iyi arkadaşız ama bu farklı görüşlere sahip olmayacağımız anlamına gelmiyor. Bu sözler onun sorunu. Transfer pazarında sadece 7 milyon Euro harcamışken; bu yaptığımız tarih ve mucizeden daha fazlasıdır." dedi. 

Sayfa Yükleniyor...