Ronaldo ile De Ligt arasında transfer diyaloğu

Cristiano Ronaldo, UEFA Uluslar Ligi finali kapsamında Portekiz ile Hollanda arasında oynanacak maç sonrası Ajax'ın 19 yaşındaki kaptanı Matthijs de Ligt'e Juventus'a gelme teklifinde bulundu.

NTV Spor 10.06.2019 - 10:05 | Son Güncelleme: 10.06.2019 - 13:09

UEFA Uluslar Ligi finali sonrası Juventus'un 34 yaşındaki yıldızı Cristiano Ronaldo ile Ajax'ın yıldızı Matthijs de Ligt arasında Juventus'a olası transferi hakkında bir diyalog geçti.

1-0 kaybettikleri maç sonrası Hollandalı yayın organı NOS'a konuşan De Ligt, Ronaldo'nun kendisine İtalyan kulübüne olası transferini sorup sormamasına ilişkin; "Evet, bu doğru olabilir" dedi. 

"Öncelikli olarak onu anlamadım. Bir anda çok şaşırdım ve güldüm. Ancak herhangi bir şey söylemedim" diyen De Ligt sözlerini şu şekilde noktaladı; 

"Maçtan sonra pek bir şey düşünmüyorsunuz. Kaybettiğinizde hayal kırıklığına uğruyorsunuz ve bu üzerine düşündüğünüz tek şey oluyor."

2017 yılından bu yana Hollanda A Milli Takım forması giyen Matthijs de Ligt, milli forma ile bugüne dek 15 maça çıktı. De Ligt milli forma ile ilk golünü UEFA Uluslar Ligi yarı finalinde İngiltere'ye karşı kaydetti. 

Sayfa Yükleniyor...