"Sabri'nin Kayseri'ye gelmesini bekliyoruz"

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir'den Sabri Sarıoğlu açıklaması.

NTV Spor

28.06.2017 - 23:03

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Galatasaray ile yolları ayrılan Sabri Sarıoğlu'nu transfer etmek istediklerini, tecrübeli futbolcunun Kayseri'ye gelmesini beklediklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Karpuzatan bölgesindeki kulüp tesislerinde 2017-2018 sezonun ilk antrenmanını takip eden Bedir, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni sezonunun Kayserispor'a ve Türk futboluna hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sezonu en erken açan takımlardan birinin Kayserispor olduğunu belirten Bedir, "Lig bitti 20-25 günlük ara göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Biraz rahat edeceğiz diye düşünürken transfer furyası başladı. Takıma takviye konusu gündeme geldi onunla uğraştık. Bugün hocamıza aşağı yukarı yüzde 70-80 tamam diyebileceğiz ama eksiklerimiz olan bir takımı vermiş oluyoruz." dedi.

Teknik direktör Marius Sumudica ileantrenman öncesinde 3 saate yakın bir toplantı yaptıklarını ve bir çok konuda değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Bedir, "Hocamıza burada amaçlarımızı, hedeflerimizi Kayserispor olarak Kayseri isminin nerelerde olması konusunda düşüncelerimizi aktardık. O da bu hedefe varabilmek için yapılması gerekenleri bizle paylaştı. Takıma yapacağımız takviyeler konusunda her hangi bir sıkıntımız, sorunumuz yok. Şu ana kadar 9 oyuncu transfer ettik, 5'i yabancı 4'ü yerli. Sanıyorum Süper Lig ekipleri arasında en hızlı davranan takım biz olduk." dedi.

"SABRİ KAYSERİSPOR'DA OYNARSA MUTLULUK DUYARIZ"
Bir gazetecinin Sabri Sarıoğlu transferini sorması üzerine Bedir, şu ana kadar 30-40 futbolcuyla görüştüklerini, bunlardan 9'unu takıma kattıklarını, Sabri'nin de bu futbolculardan biri olduğunu söyledi.

Sabri'nin Kayserispor forması giymesinden mutlu olacaklarını vurgulayan Bedir, "Eğer şartlarımız uyarsa Sabri gelirse, oynarsa mutlu oluruz. Oynamazsa da oynayacağı takımda kendisine başarılar dileriz. Ben bu tip transferlerin takımın önüne geçmesi noktasında da çok da huzurlu değilim. Her futbolculu gelebilir gidebilir, ayrılabilir Sabri de yetenekli bir oyuncu, popüler, büyük takımda oynamış bir futbolcu. Kayserispor'da oynarsa mutluluk duyarız. En son Sabri'nin menajeri ile asbaşkanımızın görüştüğüne göre yarın itibariyle Sabri'nin Kayseri'ye gelmesini bekliyoruz. Ama şu ana kadar en son durum ne oldu bir bilgim yok. Biz hocamızla takımımızla 24 futbolcumuzla uğraşıyoruz, Sabri'de gelir 25'inci olursa mutlu oluruz." dedi.

Sayfa Yükleniyor...