''Sadece savunma yaparak burada kazanmak mümkün değil''

Trabzonspor'u deplasmanda 2-1 mağlup eden Yukatel Denizlispor'da Teknik Direktör Mehmet Özdilek oyuncularını tebrik etti.

NTV Spor 16.12.2019 - 23:29
''Sadece savunma yaparak burada kazanmak mümkün değil''

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, deplasmanda 2-1 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından oyuncularını tebrik ederek, "Trabzonspor'a karşı oynarken oyunun bir tarafını değil, iki tarafını da doğru yapmanın ve kurgulamanın doğru olacağını ifade etmiştim. Sadece savunma yaparak buradan puan almak, galip gelmek mümkün değil. Çünkü çok ciddi bir atmosfer var. Aslında oyun tam istediğimiz şekilde başladı. Rakip zaman zaman topa sahip olur gibi gözüktü. Özellikle ilk 20-25 dakika. Bu, bizim basit top kayıplarından kaynaklandı. Baskı yer gibi göründük." değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra oyunun dengelendiğini ifade eden Özdilek, şunları söyledi:

"Bugünün en önemli noktalarından biri konsantrasyonumuzun çok yüksek olmasıydı. Çünkü güçlü kalmanın sırrı, konsantrasyonun yüksek olmasından kaynaklanıyor. Maç öncesinde bunu da oyuncularımla paylaşmıştım; Türkiye'de en geniş alanda oynayan takım Trabzonspor. Dolayısıyla onları geri koşturmamız, olmazsa olmazlarımızdan biriydi. Çok kaliteli oyuncularımız var. Düşündüğümüz, kurguladığımız, hayal ettiğimiz birçok şeyi oyuncularımız sahada mücadeleleriyle çok öne taşıdı." 

Özdilek, karşılaşmada 2 gol atan Rodallega adına da sevinçli olduğunu belirterek, "Tekrar golle dönmesi önemli. Deplasmanda 14 puan toplayan takımız. Bugün itibarıyla deplasmanda lideriz. Her gün kendini geliştiren, yukarıya taşıyan, takım olma olgusunu sahaya yansıtan, mücadeleyi bırakmayan Denizlispor var. Son 2 hafta alabileceğimiz maksimum puanı alarak devreye girmek istiyoruz. Oyuncularımın hepsini yürekten tebrik ediyorum. Ayaklarına sağlık. Trabzonspor'a da başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...