"Saha içinde ve dışında hiç bu kadar acı çekmemiştim"

Serie A'da şampiyonluğa ulaşan Milan'da dizinden yaşadığı sakatlık sebebiyle uzun süre sahalardan uzak kalacağı açıklanan Zlatan Ibrahimovic, sezon boyunca çok fazla acı çektiğini söyledi. Ibrahimovic sakatlığıyla ilgili, "Aklımda tek bir düşünce vardı. O da İtalya'da şampiyonluğuydu çünkü takım arkadaşlarıma bir söz verdim" dedi.

NTV Spor 26.05.2022 - 14:57

İtalya Serie A'da 11 yıl sonra şampiyonluğa ulaşan Milan'a tecrübeli oyuncusu Zlatan Ibrahimovic'den kötü haber geldi.

Önceki gün kulüpten yapılan açıklamada, ZlatanIbrahimovic'in dizinden amaeliyat olduğu ve sahalardan en az 7-8 ay arasında uzak kalacağı belirtildi. 

Bu sezon kazanılan şampiyonluğun mimarlarından olan Ibrahimovic, sakatlığıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ibrahimovic, "Son 6 ayda, sol dizimdeki ön çapraz bağda sakatlıkla oynadım ve bu süreçte sadece 10 kez antrenman yapabildim. 6 ay boyunca dizim şişti. 6 ayda 20 kez iğne tedavisi oldum. Her gün ağrı kesici aldım ve ve düzenli uyuyamadım.

İmkansızı olan bir şeyi mümkün yaptım. Saha içinde ve dışında hiç bu kadar acı çekmemiştim. Aklımda sadece tek bir düşünce vardı, o da İtalya'da şampiyonluğuydu çünkü takım arkadaşlarıma bir söz verdim. Bugün, yeni bir dizim ve kupam var."  ifadelerini kullandı.

Milan formasıyla bu sezon 27 maçta süre alan Zlatan Ibrahimovic, 8 gol ve 3 asistle oynadı.

Sayfa Yükleniyor...