Vincent Aboubakar: Sözleşmemde sakatlığın tekrarlanması durumunda sözleşme fesih maddesi var

Beşiktaş'ın Kamerunlu golcüsü Vincent Aboubakar, düzenlenen basın toplantısında gündemi değerlendirdi sözleşmesinde sakatlığın olması durumunda sözleşme fesih maddesi olduğunu söyledi. Kamerunlu golcü, Beşiktaş'a gelişini "Yarım kalan hikayenin devamını yazmak için geldim" dedi.

NTV Spor 13.10.2020 - 16:32 | Son Güncelleme: 13.10.2020 - 17:13

İşte Aboubakar'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

En başta kulübe, yöneticilere, teknik heyete, beni sıcak bir şekilde karşılayan takım arkadaşlarıma yeniden teşekkür ediyorum. Kısa bir hikayemiz olmuştu bundan önce. Devamını yazmaya geri geldim.

"Sözleşmende sakatlık tekrarlanırsa feshedilir maddesi var mı?"
Sakatlığım tekrarlanırsa sözleşmemin feshedilmesine ilişkin bir madde var. Taraftara bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu şartlar altında beni iyi karşıladılar. Uzun süre oynamadım. Şu anda çok iyiyim. Hazırım, hiçbir sorun yok. 

Geçen sene oynamamamın nedeni tamamen teknik direktör tercihiydi. Ben kendimi tamamen oyuna verdim. Antrenmanlarda elimden geleni yaptım. Hocanın fikridir. Buradaki orta saha oyuncuları ve takımdan destek alıp almadığıma gelince, çok iyi karşıladılar beni. Onların desteğini hissediyorum. Gün geçtikte daha iyi olacaktır. 

Burada oyuncular olarak kulüp için çalışıyoruz. Kupalar kazanmak için mücadele ediyoruz. 1. veya 2. santrfor söylemine katılmıyorum.

Geçen dönem buradan ayrılmam menajerimle alakalı bir konu. Menajerimle kulüp arasında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Onun için ayrıldım. Şimdi sözleşmem 1+1 yıl. Porto'da bir yıllık sözleşmem daha vardı. Ancak oynamak istediğim için buradayım ve mutluyum. 

9 numarayım. Santfor olarak kendimi rahat hissediyorum. Takımım kanat oyuncusu olarak oynamamı isterse oynarım. Ancak 9 numarayım. 

Geçen geldiğim  dönemle bugünü kıyaslamak doğru değil. Yeni kurulan bir takımız. İyi oyunculardan kurulu ancak yeni bir takımız. İlk başta hocamız bizden ne istiyor bunu anlamamız lazım. Çok iyi oyunculardan kuruluyuz ve iyi şeyler olacak. 

-Porto ile Şampiyonlar Ligi maçı için İnönü'ye geldikleri maç sonrası üçlü çektirmesi -
Maçtan sonraki üçlü ile ilgili burada insanlar bana çok iyi davrandılar. Çok iyi bir insan topluğuyla karşılaştım. Kalbimin derinliklerinden o taraftarı kimse silemezdi. Sanki o anla bu ölümsüzleşti. 

-Transfer klibi konusundaki düşünceleri-Klibi çekerken de sahaya adım attığımda da çok duygulandım. Kupalar kazandım, çok iyi anılarım var o statta. Üçlü çektiğim anlar aklıma geldi ve çok duygulandım.

"Futbolu Beşiktaş'ta bırakmayı düşünür mü? Bundan sonraki planların neler?"
Şu an içinde bulunduğum durumda bunu söylemek çok kolay olmayacaktır. 1+1 kontratım var. Bu sezona bakmak lazım. Sezon sonunu görmek ve o zaman konuşmak lazım.

"Beşiktaş'tan keşke Porto'ya dönmeseydim diye düşündün mü? 

"Porto'ya gittiğimde oynuyordum. Sakatlık dönemine kadar devamlı oynadım. Sakatlık sonrası işler kötü gitmeye başladı. Ondan sonra da burada karşınızda oturuyorum. Oynamam gerekiyor. Burada oynayıp tekrar güven tazelemek istiyorum. 

"Kaç gol atmayı hedefliyorsun?
"Benim için gol atmak önemli değil, takım olarak gelişmemiz lazım. 30 gol atabilirsiniz ancak takım olamazsınız. Bunun da benim için anlamı olmaz. Takıma nasıl katkı vereceksem öyle oynamak istiyorum.

Belli bir döneme ihtiyacım var. Ama bu dönem ne kadar uzun veya kısa süreceği bana bağlı. Ben de meydan okumaya kendimi hazır hissediyorum.

"Neden Beşiktaş'ı tercih ettin?"
Kulübü tanıyorum. Burası bir kere evim. Başkanı tanıyorum. Çalışanlar ve taraftarlar bana güveniyor. Burada daha çok süre alacağımı biliyorum. Beşiktaş dışında İspanya'dan teklif aldım.

Sergen Yalçın ile diyaloğun nasıl, onun için neler söylersin?
Hoca ile ilişkimiz iyi. Burada herkesle ilişkim çok iyi. Buraya çalışıp kulübe bir şeyler vermeye geldim. Çalışma şeklimi gördükten sonra benim onlara duyduğum saygıyı onların da bana duyacağına inanıyorum. 

Sayfa Yükleniyor...