"Saldırıyı şiddetle kınıyoruz"

Beşiktaş, Konyaspor ile oynanan U21 Ligi maçındaki saldırıyı kabul edilemez olarak niteledi ve "şiddetle kınıyoruz" açıklamasaını yaptı.

NTV Spor 07.10.2018 - 17:48 | Son Güncelleme: 07.10.2018 - 18:17

Beşiktaş, Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig maçı sonrası yapılan saldırıyla ilgili açıklama yayınladı. Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur.

Böyle feci bir olayı Konya halkının ve Konyaspor camiasının da kabul etmesinin mümkün olmadığına inanıyoruz.

Altyapı takımlarının futbolumuzun geleceği olduğu ve altyapılarda her şeyden önce iyi insan olmak ve centilmenlik ruhunun öğretilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Konya’da yaşanan bu saldırı maalesef ki aynı zamanda Türk futbolunun geleceğine yönelik bir saldırıdır.

Sporun ruhuna aykırı bu saldırıda darp edilen sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır.

Saygılarımızla"

Sayfa Yükleniyor...