Sami Uğurlu'dan maç sonrası sert tepki: "Konyaspor; Sami Yen’de, Saraçoğlu’nda bu kadar yatsa 20 dakika eklenirdi"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu, Konyaspor'a 2-0 yenildikleri maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, rakiplerinin oyun içinde fazla zaman geçirmesinden yakındı. Sami Uğurlu "Konyaspor’un bugün yattığı kadar biz sezon boyunca yatmamışızdır. Konyaspor; Ali Sami Yen’de, Saraçoğlu’nda bu kadar yatsa 20 dakika eklenirdi. 4 kırmızı, 7 sarı kart falan çıkardı." diyerek tepki gösterdi.

DHA 13.04.2024 - 17:04
Sami Uğurlu'dan maç sonrası sert tepki: "Konyaspor; Sami Yen’de, Saraçoğlu’nda bu kadar yatsa 20 dakika eklenirdi"

Süper Lig’in 32. haftasında sahasında ’a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Kasımpaşa Teknik Direktörü basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Konyaspor’u galibiyetinden dolayı kutlayan Sami Uğurlu şunları söyledi:

"ÖZÜR DİLİYORUM"

"Oyun olarak baktığımızda hem bizim hem de Konyaspor’un mantalitesi için izleyenlerden kendimiz adına özür diliyorum. Genel anlamda oyunun ve maçların büyük bölümünde çok iyi hücum geçişleri yaparak sonuca giden, koşu temposu yüksek bir Kasımpaşa vardı. Bugün haricinde. Oyun olarak bizim istediğimiz hızla sonuca gitmekti. Bunu uygulayamadık. 8 numaraları çok fazla bulamadık. Bu da oyunumuzu etkiledi, ritmi yakalayamadık. Konyaspor müsaade etmedi diyebiliriz buna."

📈 TRENDYOL SÜPER LİG PUAN DURUMU 📈

"BEN OLSAM BÖYLE BİR MAÇI İZLEMEM"

"Galip geldiler ama Konyaspor’un bugün yattığı kadar biz sezon boyunca yatmamışızdır. Türk futbolunun bu şekilde düzelme imkanı gözükmüyor. Ben topun oyunda kalma süresini merak ediyorum. Bir takım 15, 16 kere yere yatmaz. Onları anlıyorum düşme potasındalar. Ancak bizim de puanımız 28’di, 30’du. Ancak Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş deplasmanlarında yere yattığımızı hatırlamıyorum. Keyifli maçlar izlettirmek için bir oyun ortaya koymaya çalışıyoruz. Ligin sonları geldikçe bu kaçınılmaz oluyor. Ben olsam böyle bir maçı seyretmem. Birilerinin yerde yattığı, topun sürekli dışarda olduğu bir maçı izlemem. Konyaspor da bizim üstümüzdeydi puan olarak. Ancak bu şekilde maç kazanmaya çalıştığınız zaman 1, 2 maç kazanıyorsunuz sonrasında ivme aşağı doğru oluyor."

"KONYASPOR, SAMİ YEN'DE SARAÇOĞLU'NDA BU KADAR YATSA 20 DAKİKA EKLENİRDİ"

"Zorbay hocaya da ayrı parantez açmak istiyorum. Kendimi de hakem arkadaşları da eleştiriyorum. Oyunu hızlandıracak bilgimizin hakimiyetimiz olduğunu düşünmüyorum. Her seferinde yerde yatan oyuncuya saatini göstermezsin. Burada ritim bulmaya çalışan bir takım var. Herkesin de izlerken istediği bu. Ödüllendirilmesi gereken aslında bu. Ancak bizde bu değil. 7 dakika ekledin. Konyaspor; Ali Sami Yen’de, Saraçoğlu’nda bu kadar yatsa 20 dakika eklenirdi. 4 kırmızı, 7 sarı kart falan çıkardı."

TRENDYOL SÜPER LİG HABERLERİ

"UMUT EDİYORUM Kİ OYNAMAYA ÇALIŞAN TAKIM LİGDE KALIR"

"Tamamen buna bağlamıyorum biz de sezonun en kötü oyunlarından birisini ortaya koyduk. İzleyenlerden böyle bir maç izlettirdiğimiz için özür diliyorum. Son 6 haftada kendi kimliğimize dönüp, ritmi yukarı taşıyıp, istediğimiz yerde ligi bitmek istiyoruz. Bunu Konyaspor’u tenzih ederek söylüyorum ama umut ediyorum ki futbol oynamaya çalışan takım ligde kaldır"

Sayfa Yükleniyor...