Eşref Hamamcıoğlu: Samimiyetsizliktir, güvensizliktir

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 25.05.2022 - 14:20
Son Güncelleme: 25.05.2022 - 14:28
"Samimiyetsizliktir, güvensizliktir!"

Toplantıda ilk olarak söz alan Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, 30 Nisan iptal edilen seçim için hazırladığı yönetim listesinde 2 değişiklik olduğunu belirterek, "Murat Uysal ve Taner Saka. 30 Nisan'da yapmış olduğumuz Olağanüstü toplantısında 2 Mayıs tarihinde her ikisi de bana müracaat ederek iş kariyerlerinde önemli gelişmeler olduğunu ve vakit ayıramayacaklarını ifade edip mazeretlerini bildirdiler. Ben de saygı göstererek kabul ettim. Her ikisiyle de yollarımızı ayırdık. Ama hemen hemen her gün kendileriyle konuşarak bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz" dedi.

Hamamcıoğlu, "30 Nisan'da boş sandıkların önünde konuşma yaptım. O gün orada irade koymayanlar, aramızda olmayanların bugün 'ı yönetmek istemesi samimiyetsizliktir, güvensizliktir" diye konuştu.

Hamamcıoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Galatasaray geçmişinden ders almazsa sürekli tarih tekerrürden ibarettir diyeceğiz. Artık Galatasaray'da çatı aday arayışı bitmelidir."

"Kendi listesini yapamayacağı için veya tek başına girmesi söz konusu olan seçimi kaybedeceğinden emin olan adaylar, bir koalisyon yaparak Galatasaray içinde pozisyon belirlemeye çalışıyorlarsa bu Galatasaray'ın makus talihi olamaz!"

"Galatasaray bir Spor Kulübü'dür, Galatasaray bir gayrimenkul şirketi değildir!"

"Tam da Galatasaray'ın ihtiyacı olduğu bir durum. Denetim Kurulunda listesinde kendi içimizde değişiklikler yaptık. Yedeklerden asile çıkan oldu, bazı kurullarda kendi içinde değişiklikler oldu. Ama iskeletimiz aynı şekilde durmaktadır. Disiplin ve asil yedek üyelerimiz hemen hemen aynı. Bu son haftalarda yaşanmış olan seçim sürecinde, dışarıdan gösterilen bütün çabalara rağmen listemiz gördüğünüz gibi iskeletini korumaktadır. Dolayısıyla yaratılmış algıya da en güzel cevabı bu listelerin aynı kalmasıyla vermiş olduğumuzu hem tahmin ediyorum hem de temenni ediyorum. Galatasaray'a bir örnek olması ve selameti açısından."

"Hangi yönetim gelirse gelsin sicil kurulumuz hiç önemli olmadığı kadar önem arz etmektedir. Bozulmakta olan ve genel kurullara az ilgi duyan üye profilini göz önüne aldığımızda sicil kurulu bundan sonra daha objektif, ahbap çavuş ilişkisine dayanmayacak ve hiçbir çıkar ilişkisine dayalı olmayan bir şekilde üyelerini belirleyecek ve bunları şeffaf olarak paylaşacaktır."

"Bunun dışında Galatasaray Spor Kulübü'nün iştirakleri olan çeşitli anonim şirketlerimiz var. Bunlarla ilgili olarak yine liyakata göre, motivasyona gör eve Galatasaray'ımızın ihtiyaçlarına göre belirlemeye başladığımız yönetim kurulu üyelerimizden bazıları bellidir. Bunları da sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum. Tabii ki eksiklerimiz var ama üzerinde çalışıyoruz."

"Sn. Adnan Öztürk, Sportif A.Ş'de başkanvekili olmanın yanında Galatasaray'da bundan sonra kasa kolaylığı, gayrimenkul satışlarının bitmesi için büyük Galatasaray projelerini doğrudan başkanlık makamına bağlı olarak gerçekleştirmek üzere bizlere liderlik yapacaktır. Yönetim kurulumuzdaki diğer arkadaşlarla birlikte."


Sayfa Yükleniyor...