Şampiyonlar Ligi'nde gecenin kahramanı Andriy Lunin'den penaltı itirafı

Real Madrid kalecisi Andriy Lunin, Manchester City maçı için kaleci antrenörleriyle özel bir çalışma yaptıklarını söyledi. Lunin, "Kaleci antrenörleriyle birlikte hazırlandık ve ortada kalıp kalmama konusunda tereddüt ettiğimiz 3 oyuncu vardı." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 18.04.2024 - 09:48
Son Güncelleme: 18.04.2024 - 10:08
Şampiyonlar Ligi'nde gecenin kahramanı Andriy Lunin'den penaltı itirafı

UEFA 'nde Real Madrid, penaltılara giden maçta Manchester City'yi mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Real Madrid, üst üste dördüncü kez Devler Ligi'nde yarı finale yükselirken İspanyol ekibinin kalecisi geceye damga vurdu.

Bernardo Silva ve Mateo Kovacic'in penaltılarını kurtaran Lunin, Silva'nın penaltısını daha önce çalıştıklarını söyledi.

Marca'da yer alan haberde Lunin, mücadele öncesinde penaltı atışlarını ortaya vurma ihtimali olan 3 kişi olduğunu ve bu isimler arasından seçim yaptıklarını söyledi.

Lunin, "Kaleci antrenörleriyle birlikte hazırlandık ve ortada kalıp kalmama konusunda tereddüt ettiğimiz 3 oyuncu vardı. Sadece bir tanesini seçtik çünkü 5 penaltıda da ortada kalamazsınız." dedi.

KEPA DETAYI

Real Madrid'in yardımcı antrenörlerinden David Ancelotti, penaltılar öncesinde atıcıları belirledikten sonra Carlo Ancelotti'ye danıştıklarını ve sıralamada takımın diğer kalecisi Kepa'da yardım aldıklarını söyledi.

Davide Ancelotti açıklamasında, "Maçın bitimine 4 ya da 5 dakika kala bunu düşünmeye başlıyorsunuz. Jude iyi bir atıcı. Nacho çok fazla deneyime sahip. 5 ismi belirledim ve Carlo Ancelotti'ye danıştım. Kepa ve oyuncuların da yardımını aldım biraz değiştirdim." dedi.

Sayfa Yükleniyor...