"Şampiyonluğa çok açız"

Beşiktaş'ın golcü oyuncusu Cenk Tosun, Antalya kampında NTV Spor'dan Övünç Özdem'in sorularını yanıtladı.

NTV Spor

08.01.2016 - 20:35

Beşiktaş'ın golcülerinden Cenk Tosun, NTV Spor'a özel bir röportaj verdi. Antalya kampını değerlendiren Tosun, sezon sonuna kadar 20 gole ulaşıp, takımın da şampiyon olacağını söyledi. Beşiktaşlı futbolcu, EURO 2016'da milli takım kadrosunda olmak istiyor.

Ligin ilk yarısını değerlendiren Cenk, "Sezonun ilk devresi göze hoş gelen bir futbol oynadık. Geçtiğimiz dönemlerde yapamadığımız bazı şeyleri bu sezon yaptık. Büyük maçları kazandık. Nitekim de 41 puanla 1. sıradayız. İlk yarıyı lider bitirdik ama ikinci yarı düşüşe geçmek istemiyoruz. Liderliği kimseye vermek istemiyoruz" dedi.

Bu sene şampiyon olmak istediklerini söyleyen genç yıldız, "Takımımız şampiyonluğa çok aç ve bu şampiyonluğa kendimizi hazır hissediyoruz. Bende son dakikalarda oyuna girip elimden geldiği kadarıyla takıma destek olmaya çalışıyorum. Bana verilen şansları genel olarak iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Sezon sonuna kadar bol gol atıp EURO 2016'ya gitmek istiyorum. Sezon sonuna kadar da 20 gole ulaşmayı amaçlıyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...