"Şampiyonluk için en iyi takımı kurmak istiyoruz"

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, yeni sezonda şampiyonluk hedefleyen bir takım oluşturmak istediklerini söyledi. Kocadağ, "Konuştuğumuz oyuncular, kolay oyuncular değil, Avrupa’da birçok isteyeni olan transferi zor oyuncular." dedi.

NTV Spor 04.07.2022 - 22:47 | Son Güncelleme: 05.07.2022 - 01:41

Süper Lig'de 2022-2023 sezonunun fikstür çekimi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi. 

Fikstür çekimin ardından Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, transfer çalışmalarına ve yeni sezona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rekabetin hakim olduğu bir sezon olmasını temenni eden Emre Kocadağ, "19 takım mücadele edecek. Her takımın kendisine göre bir hazırlığı ve yapılanması var. 19 takım içinde bir şampiyon çıkacak ve biz de şampiyonluk için en iyi takımı kurmak istiyoruz. İnşallah hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve bu sezon şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. İnşallah güzelliklerin konuşulduğu bir lig olur. Geçen sene hakem hatalarından çok canımız yandı. Yeni bir federasyon var, çok güzel bir enerji ve yenilikler var. Umarım geçen seneki hataların önüne geçer bu yönetim. Hakem hatalarından çok saha içi rekabetin ön plana çıktığı bir sezon temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Taraftarlarımız bize güvensin"

Beşiktaş olarak tevazuyu elden bırakmadıklarını ancak iddialarını da ortaya koymaları gerektiğini aktaran Kocadağ, "Şampiyonluk hedefleyen bir takım ortaya çıkarmak istiyoruz. Taraftarımız da bize güveniyor. Geçmiş dönemde de transfer süreçlerinde başarılı işler yaptığımızı düşünüyorum. Geçen sene sonuç olarak başarılı olamasak da transfer sürecinde başarılı olduk. En iyi isimleri, teknik ekibin isteği doğrultusunda getireceğiz. Tabii ki pazarlıklar uzun sürüyor. Konuştuğumuz oyuncular, kolay oyuncular değil, Avrupa’da birçok isteyeni olan transferi zor oyuncular. Bu konuda taraftarlarımız bize güvensin." dedi.

Sayfa Yükleniyor...