Samsunspor'dan yabancı kuralı için TFF'ye başvuru

Samsunspor, Spor Toto 1. Lig'deki 5+2+1 yabancı kuralının 5+3’e dönmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuru yapıldığını açıkladı.

NTV Spor 04.10.2022 - 20:35
Sosyal Medya

Samsunspor Futbol A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Soner Soykan ve teknik direktör Hüseyin Eroğlu, açıklamalarda bulundu.

Samsunspor'un bugün gerçekleştirdiği antrenman öncesinde konuşan Soner Soykan, Spor Toto 1. Lig'deki yabancı kuralının değişmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduklarını belirtti.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Soykan konuyla ilgili şunları söyledi, “Lisans kuralı gereği takımda kalan oyuncuların bizle çalışmasına federasyon izin vermişti. Tomane Mendes, Erald Çinari ve Ismael Diomande bu şekilde takımdan ayrı çalışmalarını sürdürüyordu. TFF’ye başvurular yaptık. 5+2+1 (21 yaş altı) yabancı kuralının 5+3’e dönmesine yönelik başvuruda bulunduk. Hocamız Hüseyin Eroğlu, lisansı çıkartılmayan oyuncuları görmek istedi. Bu 3 oyuncu takımla çalışmalara başladı. Hocamız, devre arasında da bizlere faydaları olabilir diye bakıyor. TFF’den gelecek cevabı bekliyoruz. Devre arasında veya devre arası gelmeden bir kontenjan açılırsa kadronun içerisinde bu futbolcuları değerlendirebiliriz”

📊 SPOR TOTO 1. LİG PUAN DURUMU

Şampiyonluk için her maçta en yüksek performansı göstermeleri gerektiğini belirten Hüseyin Eroğlu ise “Mutlu, gururlu ve heyecanlıyım. Kendi seyircim önünde sahaya çıkacağım. Taraftarımızın desteği bizim için değerli ve anlamlı. Ligde kolay hiçbir maç yok. Ama sahamızda büyük Samsunspor gibi oynayıp, kazanmak hedefindeyiz. Taraftar desteğiyle oynamak beni umutlandırıyor. İnşallah ilk maçla beraber istediğimiz ivmeyi yakalayıp seri galibiyetler ile yukarıya tırmanışı başlatacağız. Hedefimiz şampiyonluksa her maça aynı ciddiyetle çıkmamız gerekiyor. Her maçta en yüksek performansı ortaya koyarak oymamamız gerekiyor ki kazanalım. Bu ligde yıllardan beri çalışıyorum ‘nasıl olsa yenerim’ dediğin anda olaylar farklı boyut alabiliyor. Maçı başından sonuna kadar çok isteyerek oynaman gerekiyor ki başarılı olasın" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...