Sayfa sayfa Arda Turan!

Arda Turan kitap oldu.. "Arda Turan Bayrampaşa'nın Dahisi" adı altında çıkan kitabın yazarı Juan Esteban Rodriguez Garrido İspanya'da "Ardaturanizmo" felsefesinin oluştuğunu belirtti.

NTV Spor

31.03.2014 - 16:54

İspanya'nın Atletico Madrid takımında forma giyen Arda Turan'ın yaşantısı kitap oldu. Neymar, Benzema, Soldado, Falcao, Xavi, David Villa ve Mesut Özil gibi bir çok yıldızın hayatını kitap haline getiren İspanyol yayım evi Al Poste son kitabın da Arda Turan'a yer verdi.

Yayınevi, "Arda Turan Bayrampaşa'nın Dahisi" adı altında çıkardığı kitap İspanya'da satışa sundu.

Kitapta Arda'nın futbol hayatını ele alınırken Atletico Madridli oyuncu için son derece ilginç hikayelere yer verildi. Kitapta, yıldız futbolcunun doğup büyüdüğü Bayrampaşa'nın, Arda'nın kişiliği ve futbol karakteri üzerinde büyük bir etkisi olduğunu vurgusu yapıydı.

Radyospor'a konuşan kitabın yazarı Juan Esteban Rodriguez Garrido,  Arda Turan'ın 60 bin taraftarı önünde yaptığı her büyülü hareketlerin kitabı yazmasında etkili olduğunu söyledi.

“OKYANUSTA BİR DENİZ FENERİ”
Atletico için Arda "Karanlık ve soğuk okyanusta bir deniz feneri" diyen yazar Garrido, "Arda Turan top kristal küre olsaydı; onu kırmadan oynardı" dedi.

“ONUN BAYRAMPAŞALI KİMLİĞİ...”
Arda Turan'ın bencillikten uzak, mütavizi oyununun kendisini etkilediğini belirten İspanyol yazar, "Onun Bayrampaşalı kimliği, semti, ailesi arkadaşları, bugün kurduğu candan ilişkilerin, iyi kalpliliğinin temelini oluşturuyor. Diğer insanlarla kolay ve mükemmel ilişkiler kurmasının şifresi bu. Bayrampaşa'nın arabaların dipdibe durduğu dar sokakları Arda'nın bugün geldiği muazzam aşamaya hiç şüphe bırakmayacak şekilde temel teşkil etmiştir" diye konuştu.

Arda, dünyanın en iyi 10 isminden bir tanesi olduğunu vurgulayan Garrido, İspanya'da "Ardaturanizmo" felsefesi oluştuğunu belirtti.

“ARDATURANİZMO” FELSEFESİ
Diego Simeone'nin Atleticosunun en önemli kilit oyuncularından biri olduğunu aktaran yazar, "İspanyol basınında makaleleri tarayarak. En çok ilgimi çeken tema "Ardaturanizmo" olarak tanımlanan bir felsefe oluşmasıydı. Bu İspanya'da bile zor görülen bir dalgadır" ifadesini kullandı.


 

Sayfa Yükleniyor...