Schmeichel'den gazeteciye ters köşe

Danimarka, Euro 2020 maçı öncesi İngiltere'yle karşı karşıya gelecek. Maç öncesi bir İngiliz gazeteci ile Danimarkalı kaleci Kasper Schmeichel arasındaki diyalog dikkat çekti. Schmeichel, gazetecinin "Futbol eve dönüyor" sözlerine ters köşe yaptı ve "İngiltere hiç kazandı mı?" diye sordu.

NTV Spor 07.07.2021 - 19:49

İngilizler ülkelerini futbolun beşiği olarak adlandırırken, her büyük turnuva öncesi de "Futbol evine dönüyor" sloganı eşliğinde kupa özlemini dile getirir. Euro 2020'de de aynı gelenek değişmedi. Danimarka ile oynanacak yarı final maçı öncesi bir İngiliz gazeteci kupanın ülkeleri için önemine vurgu yaptı ve Premier Ligi ekibi Leicester City'nin kalisini koruyan Danimarkalı Kasper Schmeichel'a "-Eve geliyor- ifadesinin özellikle farkındasınız. Eve gelmesini durdurmak sizin için ne anlama geliyor" dedi.

Schmeichel bu sözler üzerine gazeteciyi ters köşe yaptı ve "Hiç eve geldi mi ki? Bilmiyorum, hiç kazandınız mı?" diye sordu. Gazetecinin "66'da kazandık" (1966 Dünya Kupası şampiyonluğunu kast ediyor) demesi üzerine de Schmeichel, "O Dünya Kupası değil miydi?" ifadelerini kullandı.

İşte gazeteci ile Kasper Schmeichel arasındaki o diyalog:

Sayfa Yükleniyor...