Selahattin Baki: Üçüyle de masadayız

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, iç transferdeki görüşmelerle ilgili konuştu, "Zajc, Valencia ve Altay'la masadayız. Üçüyle de görüşüyoruz" dedi.

NTV Spor 19.01.2023 - 23:40
Son Güncelleme: 20.01.2023 - 00:11

Üç kulvarda da yollarına devam ettiklerini söyleyen Selahattin Baki, "Sezonu Avrupa kupaları için erken açtık. Bir çok rakibimizden daha fazla maç yaptık. Dünya Kupası'na olan süreçte camianın özlediği, beklediği ve takdir ettiği coşkulu bir oyun ortaya koyduk. Ciddi sayıda gol atarak zirvede kaldık. O zaman da en iyi günlerimizde hem başkan seviyesinde hem de benim açıklamalarımda 'Futbolun doğasında bu tür erken form tutan takımların inişleri olabilir, çıkışı olur. Her zaman üçler beşler olmaz' dedik. Düştüğümüz maçlarda hiçbir çatlağa içzin vermeden, böylece pırıl pırıl bir takım ve dünya çapında bir hocamız var. Kenetlenip gitmemiz lazım. Giresunspor maçında bir kaza oldu. İki büyük rakibimize maç verdik. Antep deplasmanı zordu. Yavaş yavaş çıkışımız başladı" dedi 

"Taraftarımız suni gündemlerin peşine takılmasınlar" diyen Baki iç tranfserde adı  geçen oyuncularla ilgili olarak da şöyle konuştu, "Ne Altay ile ne Zajc ne de Valencia ise sorunumuz var. Hepsiyle masayadız ve görüşmelerimiz sürüyor. Hiçbir oyuncuyla sorunumuz yok. Gayet iyi gidiyor. Zaten yakında da açıklarız. Bir oyuncumuzla ilgili iddia edilen senaryoları okudum. Bir tane oyuncumuz kendisi gelmemiş, menajerini yollamış, Avrupa'ya giderim falan. Hiç böyle bir şey yaşanmadı "dedi. 

Emre Kocadağ'ın açıklamasına tepki
Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ'ın Gaziantep FK - Fenerbahçe maçının uzatma dakikalarıyla ilgili yaptığı "Hayret ediyoruz" sözüne yanıt veren Baki, "Bazı rakip yöneticilerimiz var. İş Fenerbahçe olduğunda bir anti-Fenerbahçelilik ruhları ortaya çıkıyor. Antep maçının uzatmalarıyla ilgili bir yönetici demeç verdi. Bu eleştirisinin beş dakika sonra çürüdüğünü gördük. Şuna hayret ediyorum. Bir eleştiri olacaksa, bir şeyi düzeltecekse her rakibimizde olması lazım. Ofsaytımsı diye bir kelime girdi Türk futboluna. Orada bile sesini çıkarmayanlar, konu Fenerbahçe olunca sesini çıkarıyorlar. Ben onlara kendi camiaların haklarını korumalarını tavsiye ediyorum" açıklamasını yaptı. 

Jesus'un transfer sözlerine destek

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un Rizespor maçı sonrası iki transfer istediği yönündeki açıklaması için Selahattin Baki, "Hocamızın açıklaması doğru. Bir stoper ve sol bek istedi. Ancak yabancı limiti herkesin malumu. U21 limitine uygun bir oyuncu olursa değerlendiririz. Zaman zaman tepki de yiyiyoruz. Ancak ve ancak daha önce söylediğimi yine söylüyorum. Transfer ciddi bir iştir. Buraya kendi pr'ımızı yapmaya değil, Fenerbahçe'ye hizmet için geldik. Hem Fenerbahçe'nin menfaatleri için hem de isimlerin fiyatlarını artırmaması için isim vermiyorum" diye konuştu. 

SELAHATTİN BAKİ, ABOUBAKAR İÇİN NE DEDİ?

Beşiktaş'ın anlaştığı Vincent Aboubakar konusunda ise Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, "Aboubakar konusu bana göre olacak bir iş değil. Ne bir kere konuştuk ne bir kere nabız yokladık ne de menajerini aradık. Hele ki Suudi Arabistan'da.. Oradaki kontaktlarımızı biliyorsunuz. İstersek alırız. Rakibimiz belki son aşamasına gelmiştir o zaman centilmence davranabiliriz. Ancak hiç talip olmadığımız bir oyuncu için başkanımız ve yönetimimizi aciz göstermeye çalışan bir güruh var. Herhangi bir oyuncuya talipsek gideriz konuşuruz. Şartlarımızı kabul ediyorsa alır geliriz. Taraftarımız suni gündemlerin peşine takılmasın" sözleriyle iddiayı yalanladı. 

Antalyaspor'a Haji Wright yalanlaması
Antalyaspor cephesinin Haji Wright konusundaki açıklaması üzerine ise Selahattin Baki, "Antalyaspor cephesi böyle bir açıklama mı yaptı? Bizim gündemimizde öyle bir isim yok. Gündemimizde forvet transferi yok. Mevcut kadro ortada. Beş tane forvetimiz var" sözleriyle açıklamayı 

Sayfa Yükleniyor...