Semih Kaya resmen Sparta Prag'da

Sparta Prag, Semih Kaya ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

NTV Spor 14.07.2017 - 16:46 | Son Güncelleme: 14.07.2017 - 22:55

Semih Kaya resmen Sparta Prag'da... Galatasaray'dan ayrılan defans oyuncusu Çekya ekibiyle 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Semih Kaya transferiyle ilgili Prag'ın internet sitesine duygularını anlatırken, "Yaşamım ve kariyerim için önemli bir adım. Ben ve eşim burada bulunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Burada yeni bir şehri ve insanları tanıyacağız." dedi.

Galatasaray'dan ayrılmanın kolay olmadığını vurgulayan Semih, "Kulüpte çok fazla zaman geçirdim ve takımla futbolcu arkadaşlarıma veda etmek benim için zordu. Ancak her futbolcunun yaşamında bu vardır ve umarım bu yeni sayfada başarılı olurum" diye konuştu.

Galatasaray'da çok sayıda kupa kazandığını kaydeden Semih Kaya, "Çok sayıda zor ve güzel maçlar oynadım. Sparta da hedefleri olan bir kulüp ve Çekya'nın en başarılı ekibi. Galatasaray'da olduğu gibi burada da kupalar kazanmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 

Galatasaray oyuncunun transferini mali detaylarını da yayınladı. Sarı Kırmızılılar'dan açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

Profesyonel futbolcularımızdan Semih Kaya'nın transferi konusunda AC Sparta Praha (Sparta Praha) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Sparta Praha kulübü Şirketimize 2.000.000 Euro net transfer bedeli ödeyecektir.

Buna ek olarak Sparta Praha kulübünün ödeyeceği bonuslar aşağıdaki gibidir:

-Sparta Praha kulübü oyuncunun 2019-2020 sezonları sonuna kadar süren sözleşmesi boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazanacağı her bir dönem için 350.000 Euro net

-Sparta Praha kulübü oyuncunun 2019-2020 sezonları sonuna kadar süren sözleşmesi boyunca UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazanacağı her bir dönem için 100.000 Euro net ödenecektir.

Ayrıca, Sparta Praha kulübü oyuncuyu başka bir kulübe transfer etmesi halinde Şirketimize satış karının %15'ini ödeyecektir.

Sayfa Yükleniyor...