Serdal Adalı 200 milyon Euro'luk projesini açıkladı

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı düzenlediği bir basın toplantısıyla projelerini açıkladı. Adalı, Beşiktaş'a 200 milyon Euro kazandıracak bir gayrimenkul projesi gerçekleştireceklerini ve buradan gelecek gelirin banka borçlarınını kapatılmasında kullanılacağını söyledi.

Haber Merkezi - NTV Spor 29.11.2023 - 10:13
Son Güncelleme: 29.11.2023 - 11:17
Serdal Adalı 200 milyon Euro'luk projesini açıkladı

Kulübü'nün 3 Aralık'ta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde başkan adaylarından , projelerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Adalı'nın açıklamaları şöyle:

"2-3 NOKTA TRANSFER YAPACAĞIZ"

"Rıza hocamızın talepleriyle, 2-3 nokta transferle takımımıza ivme kazandırıp Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz. Bunun için görüşmeleri ve maddi hazırlıkları yaptık. 3 Aralık akşamı bu takviyeleri vakit kaybetmeden yapmak için harekete geçmek istiyoruz."

"STADYUM KAPASİTESİ 9 BİN 836 KİŞİ ARTIRILACAK"

"Tüpraş Stadı'nda seyirci kapasitesi 9 bin 836 kişi artacak. Seyirciler güvenli şekilde maç izleyecek. Misafir takım tribünü iki kat olarak uygulanarak genişliği daraltılacak. Bu daralmayla beraber rakip takım taraftarlarının sesi statta daha az duyulacak. Güvenlik için rakip tribüne ses yutucu şeffaf paneller konulacak.

"SERPİL HAMDİ TÜZÜN'ÜN ADINI YAŞATACAĞIZ"

"Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ni 'a yeniden ve temelli kazandırıyoruz. 3 antrenman sahası daha ekleyerek altyapımızın da antrenman yapabileceği tesislerimizi yeni nesil dünya standartlarına ulaştırıyoruz. Serpil Hamdi Tüzün Akademisi projesiyle hem Beşiktaş'a yeni bir tesis kazandıracağız hem gençlerimizi çok daha iyi yetiştireceğiz. Serpil Hamdi Tüzün hocamızın ismini hak ettiği şekilde yaşatacağız."

"12 BİN METRAKERELİK ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU"

"Fulya Şan Ökten Amatör Branşlar Merkezi Projesi ile Şan Ökten Tesisleri'ni yenileyeceğiz ve futbol dışı branşlarımıza teslim edeceğiz. Burada güreş, boks ve jimnastik gibi branşları bir araya getireceğiz. 12 bin metrekarelik çok amaçlı spor salonu inşa edeceğiz. Bu projenin izinleri 2011 yılında alınmıştı. Şimdi kaldığımız yerden devam edeceğiz"

"GAIN AKATLAR SPOR PARK KOMPLEKSİ"

Gain Medya ile  Akatlar Spor Kompleksi'nin dönüşüm projesi için bir araya geliyoruz. Gain Akatlar Spor Park'ta başta basketbol takımı olmak üzere tüm salon branşlarına 30 bin metrekarelik alanda 12 bin seyirci kapasiteli spor salonu, 5 bin metrekarelik basketbol antrenman salonları, açık ve kapalı etkinlik alanları, performans sanatları merkezi, dijital içerik stüdyoları, restoranlar açık ve kapalı havuz, basketbol ve futbol sahası yer alacak. Bu işbirliğinin gerçekleşmesinde büyük emeği olan yeni yönetim kurulu üyesi adayımız Kaan Kasacı'ya teşekkür etmek istiyorum. Gain Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bilgin ve Gain Medya Yönetim Kurulu üyesi Erkan Kilimci'yi alkışlarınızla ön protokol imzası için davet ediyorum."

Gain Medya Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Kilimci ön protokolü imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada "Serdal Adalı'nın başkan seçilmesi halinde hızlıca bu projeyi finalize edeceğiz. Beşiktaş ile birlikte çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ GAYRİMENKUL PROJESİ"

"İstanbul Havalimanı'na yakın mesafede yer alacak Beşiktaş Gayrimenkul Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Orman arazilerine sınır, yarım milyon metrekare üzerine kurulacak olan Beşiktaş Ekolojik Kenti içerisinde yapay göl ve etrafında kurulacak olan spor alanları, reastoranlar, gölet, okul yer alacak. Yüzde yüz ekolojik olan proje şehrin en az deprem riski olan bölgesinde yer alacak. Yarım milyon metrekarelik ağaçsız, eski bir maden arazisinin Beşiktaş'a kazandırılması için devletten onayımızı aldık, arazilerin hal sahipleriyle görüştük ve anlaşma yaptık. Projenin hayata geçirilmesi için gerekli olan yatırım sermayesi bizzat ben yönetimdeki arkadaşlarım tarafından sağlanacaktır.

"200 MİLYON EURO GELİR ELDE EDİLECEK"

"Bu yapıların satışından elde edilecek 150 milyon ile 200 milyon Euro arasında elde edilecek gelir ile banka borçlarını kapatacağız. Ayrıca bahsettiğimiz alana ek olarak komşu parsellerde 70-80 bin metrekarelik bir alan daha var. Bu kısmı henüz imza altına alamadık ama şifai olarak anlaştık. Bu kısmı da projeye dahil edersek gelirimiz çok daha artacak. Böylelikle faiz yükünden kurtulmuş olacak. Bu şekilde Beşiktaş'ın geleceğini  de sigortalamış oluyoruz. Bu gelirin transfere harcanmamasını teminat altına almak zorundayız. Tüm geliri kulübün kasasına girmeden bankalara ödenecek şekilde kurguladık.  Bu projeyi 4 yılda tamamlayacağız."

Sayfa Yükleniyor...