Sergio Ramos ne zaman emekli olacak? Kendisi açıkladı...

Paris Saint-Germain'de sakatlıkları sebebiyle 33 maç kaçıran Sergio Ramos, birkaç sezon daha üst düzeyde futbol oynamak istediğini açıkladı.

NTV Spor 12.04.2022 - 12:03 | Son Güncelleme: 12.04.2022 - 12:16

Real Madrid ile sözleşme yenileme konusunda anlaşamayan Sergio Ramos, sezon başında Paris Saint-Germain'e transfer olmuştu.

Bu sezon forma istikrarını yakalayamayan 36 yaşındaki savunma oyuncusu, Paris temsilcisinde sakatlıklar sebebiyle 33 maç kaçırdı. Ancak İspanyol yıldız fiziksel durumu el verdikçe dört veya beş sezon daha oynamak istediği söyledi.

▶FUTBOL HABERLERİ

Sergio Ramos, Amazon Prime ile yaptığı röportajda, "Dört veya beş yıl daha en üst düzeyde futbol oynamak istiyorum ve ardından başka deneyimler yaşamak istiyorum. PSG ile iki yıllık sözleşmem var ama üç yıllık yapmaya çalışacağız ve sonra göreceğiz. Fiziksel durumum devam ettiği sürece, zihnimi odaklayabilirim" ifadelerini kullandı.

Ramos, futbolda takım olarak kazanmanın önemli olduğunu da vurgulayarak, "En iyi oyuncu olmaktansa dünyanın en iyi takımında oynamayı tercih ederim. Sonuçta futbol kolektif bir spordur ve takım olarak kazanmak ile ilgilidir. Her şey için her zaman takım çalışmasına ihtiyaçınız var" dedi.

Sergio Ramos, bu sezon PSG formasıyla 7 maça çıktı. Toplam 391 dakika sahada kalan savunma oyuncusu, 1 gol sevinci yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...