"Seyircisiz oynamak lehimizeydi ancak..."

Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu, güvenlik gerekçesiyle ertelenen Galatasaray derbisiyle ilgili açıklama yaptı. Ekşioğlu, "Seyricisiz oynamak lehimizeydi ancak ertelenmesini istedik. Ülke menfaati bizim menfaatimizden üstündür" dedi.

NTV Spor 20.03.2016 - 23:18

Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, maçın ertelenmesi sürecinde yaşananları anlattı.

İlk olarak seyricisiz oynama kararı alındığına dikkat çeken Ekşioğlu, "Seyircisiz oynamak her ne kadar bizim lehimize görünse de, fair-play için oynanmamasının daha doğru olacağı kanaati ile tehir olmasını istedik. Ülke menfaatinin bizim menfaatimizden üstün olduğunu düşündüğümüzden böyle hareket ettik" dedi.

Ekşioğlu, "Başkanımız, federasyon başkanını arayarak maçın oynanmamasının daha uygun olacağını belirtti.  Bunun federasyon  başkanı gerekli görüşmeleri yapacağını söyledi. Ardından geri dönerek valiliğin de aynı görüşte olduğunu bildirdi. Bunun üzerine maç tatil edildi. Ülkemiz için hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...