"Şike sürecinden kurtarırken beceriksiz miydik?"

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, federasyon yönetimine yapılan eleştirilere cevap verdi. Demirören çok konuşulan prim olayına da açıklık getirdi.

NTV Spor 10.08.2017 - 22:42

AZİZ YILDIRIM: "TFF İSTİFA ETMESİ LAZIM. BECERİKSİZLER"

- MİLLİ TAKIM MAÇLARINI KAZANSA, HAKEMLER HATA YAPMASA YİNE DE ELEŞTİRİLİR MİYDİNİZ?

"Milli Takım maçlarını kazansa, hakemler iyi maç yönetse yine eleştirilirdik. Bize beceriksiz diyorlar. Türk futbolunu şike sürecinden kurtarırken beceriksiz miydik? Türk futbolunun mali yönünü 3 kat artırırken beceriksiz miydik? Türk futbolunu 600 milyon dolarlık değere taşırken beceriksiz miydik? Bizi beceriksizlikle suçlayanlar görevlerimizi bilmeden suçluyorlar. Samsun'da güvenlik görevi bizde değil. TFF'yi biz yönetiriz; başkasına yönettirmem. Ne demek bu lig bitmez? Niye bitmesin. Biz mağlubiyeti kabullenip, galip geleni kutlarsak bu lig niye bitmesin? Bunlar eski Türkiye'de vardı."

- MİLLİ TAKIM'DAKİ PRİM OLAYI ÇOK TARTIŞILDI?

"Katılıma prim vermeyen ülkeler var çünkü her turnuvaya katılıyorlar. Bugünkü Türkiye'nin durumunu düşünelim. Biz kupalara kaldığımızda Türkiye'nin her yerinde bombalar patlıyor; her yerde şehitlerimiz geliyordu. Milli Takımımız bizi o gün güldürdü. Biz de bir prim vaadinde bulunduk. Kasım'da bulunduk. Bu prim öbür kasımda tartışılmaya başlandı. Bu sene prim vermiyoruz. Katılın ona göre konuşacağız dedik. Her takım her oyuncuya prim veriyor. Neden Milli Takım prim vermesin? Bir başarı geliyorsa; 80 milyonun yüzü gülüyorsa bu çocuklar neden hak etmesin? Şehitlerimiz vardı ve hepimiz maça ağlayarak gidiyorduk. Bunları çok kolay unutuyoruz. O günleri unutuyoruz ve bugün bunları tartışıyoruz. Yapmayın arkadaşlar… Yapmayın…"

- KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI'NA DURSUN ÖZBEK SEÇİLDİ, YORUMUNUZ NEDİR?

"Kulüpler Birliği konusunda Göksel Gümüşdağ'a teşekkür etmek istiyorum. TFF ile Kulüpler Birliği'nin en güzel çalıştığı dönemlerden birisiydi. Güzel işler yaptık. Futbol ailesini Göksel Bey bir arada tuttu. Kendisine teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Göksel Bey'in yarattığı birlik ve beraberliğin aynısı Sayın Dursun Özbek başkanımızla da devam edecektir. Göksel Bey ile aramızda çok güzel birlik beraberlik, fikir alışverişi vardı. Ortak hareket ediyorduk. Kulüpler Birliği ligleri kendisi pazarlamak istiyordu. Mutlaka bu görüş devam edecektir."

- MHK'DA BİR REVİZYON YAPTINIZ. VAR SİSTEMİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZ NELER?

"MHK kendi içinde görev dağılımı yaptı. Video hakemlikle ilgili çalışmalar sürüyor. Bu uzun bir süreç. Bizim hedefimiz devre arasına yetiştirmek. Birinci hedefimiz bu. Ama kulüpler de haklı olarak başlamış bir sezonda devre arasında değişiklik olur mu diye soruyorlar. Buna Kulüpler Birliği'nin karar vermesi gerekir. Biz ocak ayına yetiştirmek için uğraşıyoruz. Bu süreç bizim elimizde değil.

"TEKNOLOJİYE KARŞIYIM"
Ben bir futbolsever olarak futbolda teknolojiye karşıyım
. Futbol bir hata oyunu. Diğer ülkeler bunu uyguluyorsa ve bu bir gereksinimse TFF bunu uygular. 2 gün önce hakem maçta penaltıyı vermedi. Gol oldu. Döndü ekrandan baktı. Golü iptal edip; penaltıyı verdi. Bu Türkiye'de bir maçta olsa ne olur? Almanya ve İngiltere'de bu sene başlıyor sanırım. Demek ki başlanıyor. Bir ihtiyaç var demek ki… Ama ben futbolda Yıldırım Demirören olarak teknolojiye karşıyım."

Sayfa Yükleniyor...