Skibbe ile yollar ayrıldı

Kardemir Karabükspor'da Michael Skibbe dönemi sona erdi. Karabükspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Skibbe'nin sözleşmesinin karşılıklı anlaşılarak feshedildiği belirtildi.

NTV Spor 04.11.2012 - 23:41

Kardemir Karabükspor'da kötü gidişin faturası Michael Skibbe'ye kesildi. Yönetim, Alman teknik adamla yolları ayırma kararı aldı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Michael Skibbe ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmesi feshedilmiştir. Teknik direktörümüz Michael Skibbe ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmesi feshedilmiştir. Emekleri için kendisine teşekkür ederiz" denildi.

"TÜRKİYE'DE YİNE ÇALIŞMAK İSTERİM"
Kardemir Karabükspor'la sezon başında imzaladığı sözleşmesini karşılıklı fesheden Alman Teknik Direktör Michael Skibbe, ''Türkiye'de yine çalışmak isterim. Türkiye'de kendimi iyi hissediyorum'' dedi.

Skibbe, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük'ten ayrıldığı için çok üzgün belirterek, Karabük ve Safranbolu'da kendisini çok iyi hissettiğini dile getirdi.

İyilikle ayrılmak istediğini ifade eden Skibbe, böyle olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Kardemir Karabükspor'un ligde kalmasını ve başarılı olmasını dilediğini anlatan Skibbe, ''Defansif anlamda hep bir sıkıntımız var dedik. Bunu özellikle deplasman maçlarında çözemedik. Geçen yıllarda yenilen gollere bakıldığında aynı sıkıntıların yaşandığı gözlenmektedir. Bizden sonra gelecek meslektaşımızın bu konuya mutlaka çalışması gerekecek. Burada sırf defans değil aynı şekilde ileride varyasyon yapacak 4 hücum oyuncumuz sakat ya da hazır değildi. Bunlar düzeldiğinde daha farklı bir ortam olabilir. Takımla maddi olarak hiç bir sıkıntı yaşamadık. Bugün de ayrılırken maddi olarak bir sorun yok. Bu konuda özellikle verilen sözler anlaşmalar bağlamında ödemeler açısından Kardemir Karabükspor örnek alınacak bir kulüp'' diye konuştu.

Türkiye'de yine çalışmak istediğine dikkati çeken Skibbe, Türkiye'de kendini iyi hissettiğini, daha önce Galatasaray ve Eskişehirspor'da çalıştığını yine olursa başarılı olmak istediğini kaydetti.

Skibbe, kulüp binasından futbolcu ve personelle vedalaşarak ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...