Soma seferberliği

Soma'da yaşanan maden faciası sonrası yardım çalışmaları da sürüyor. Galatasaray'ın iki yardım tırı Başkan Aysal'ın gözetiminde Soma'ya ulaştı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da bugün Soma'ya gidiyor...

NTV Spor 15.05.2014 - 16:43

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte maden faciasının yaşandığı Soma'ya gitti.

Yönetim kurulu üyesi Emir Sarıgül'le Soma'da incelemelerde bulunan Başkan Ünal Aysal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'la görüştü. Galatasaray Kulübü'nün iki yardım tırı da sabah saatlerinde Soma'ya ulaştı.
      
Aysal, yaptığı açıklamada, spor kulübü olmalarının yanı sıra bir sosyal hareket olduklarını belirterek, "Halkımızın bütün acılarını paylaşmak bizim görevimiz. Soma halkı ile bağlarımız çok eskiye dayanıyor, onları anlamak, acıları hafifletmek ve paylaşmak için buradayız. Burada kardeşlerimizin acısını paylaşacağız ve akşama kadar tespitler yapacağız" dedi.
     
Kulüp olarak hazırlanan 2 tırın Soma'ya geldiğini ancak bundan sonra kazada hayatını kaybedenlerin aileleri için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Aysal, bu konuda neler yapacaklarını daha sonra detaylı olarak bildireceklerini sözlerine ekledi.
      
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül ise Van depreminde olduğu gibi Soma'da da gereken yardımları yapacaklarına iaret ederek,Valimiz ve kaymakamımızla görüştük. Galatasaray camiası olarak Soma'daki yaraları sarmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
      
FİKRET ORMAN DA GİDİYOR
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da Soma'ya destek ziyaretinde bulunacak.
 
Başkan Fikret Orman, 13 Mayıs'ta yaşanan maden faciasının ardından bugün Soma'ya gidecek. Başkan Orman ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, helikopter ile Manisa'nın Soma ilçesine giderek, hayatını kaybeden işçilerin ailelerine destek olacak. Beşiktaş Kulübü, cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynayacakları maçın hasılatının Soma'daki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacağını açıklamıştı.
 
FENERBAHÇE: GÖREVE HAZIRIZ
Bu arada Fenerbahçe Kulübü de Soma'ya yardım konusunda göreve hazır olduklarına dair bir açıklama yaptı. Açıklamada "Soma'da, meydana gelen maden kazası ile ilgili gelişmeleri an be an, derin üzüntüyle takip ediyoruz. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; tarifi mümkün olmayan bu acıya ortak olan ülkemize başsağlığı, sabır diliyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; daha önce yaşanan olaylarda olduğu gibi yine, yaraların bir nebze olsun sarılması adına, gelecek günlerde gereken ne var ise yapmaya hazır olduğumuzu, kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.
 

Sayfa Yükleniyor...