SON DAKİKA | Fenerbahçe'den olaylı maçın PFDK sevkleriyle ilgili ilk açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Fenerbahçe Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının PFDK sevkleriyle ilgili açıklama yaptı.

Haber Merkezi - NTV Spor 01.04.2024 - 15:01
Son Güncelleme: 01.04.2024 - 15:19
SON DAKİKA | Fenerbahçe'den olaylı maçın PFDK sevkleriyle ilgili ilk açıklama

Trabzonspor- Fenerbahçe maçının ardından çıkan olaylara ilişkin PFDK sevkleri yapıldı. Fenerbahçe'den Bright Osayi-Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfancan Eğribayat, PFDK'ya sevk edilen futbolcular oldu. Sarı-lacivertli kulübün hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi Fethi Pekin, resmi siteden sevklere ilişkin açıklamada bulundu.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

FENERBAHÇE: BU HAKKIN SAVUNULMASI İÇİN SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

"Değerli Camiamız, Trabzonspor karşılaşmasında maruz kaldığımız organize ve planlı linç girişimi sonrasında, sporcularımızın Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi, tüm gerçekleri bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu sürecin ilk gününden itibaren ne demek istediğimiz bu kararların ardından daha net anlaşılıyor. Sporcularımız, sahada sadece kendilerini savunmaya çalıştılar. Nefsi müdafaa hakkını kullandılar. Ancak ne yazık ki tamamen kendilerini savunmak adına ortaya koydukları tavır 'Rakip takım taraftarlarıyla kavga' gibi gerçeklikle bağdaşmayan bir nedenle PFDK’ya sevk edildi ve futbolcularımızın kendilerini, takım arkadaşlarını koruma refleksi yok sayıldı. Bireyin kendini koruma hakkı gerek ulusal gerekse uluslararası hukuk normlarında temel haklardan biri olarak kabul edilir. Bu hakkın savunulması için sonuna kadar mücadele edeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...