"Sosyal medyada aldığınız beğeni, iyi bir insan olmaktan daha önemli(!)"

Manchester City'nin başarılı oyuncularından İlkay Gündoğan, Daily Mail'a verdiği röportajda hayata dair bazı tespitlerde bulundu ve kariyeri ile ilgili konuştu.

NTV Spor 11.05.2022 - 14:39

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Real Madrid'e dramatik bir şekilde elenen Manchester City, bunun yanında Premier Lig yarışını Liverpool'un bir adım önünde götürüyor.

İlkay Gündoğan ise Pep Guardiola ile beraber güzel bir sezon geçiriyor ve şampiyonluğa koşan ekibin en önemli parçalarından bir tanesi.

"Geçen sezonki Şampiyonlar Ligi finalini düşünmemeye çalışıyorum" diyen İlkay, bu sezon Real Madrid'e elenişleri kadar geçen sezonki Chelsea karşısında kaybedilen kupaya da çok üzülüyor. Gündoğan, "Paris'teki finali her düşündüğümde çok sinirleniyorum" ifadelerini kullandı.

Özel hayatından ve kişiliğinden bahseden İlkay, "Beni kızdırmak çok kolay değil. Ancak birikirse ve patlarsam, işte o zaman işler karışabiliyor. Bazı şeyleri uzun süre içimde tutuyorum ancak şüphe yok ki bu bazı şeylerle mücadele etmenin en iyi yolu değil" dedi.

Anne ve babasının hemen tanışıp evlendiği ve hayat kurduğunu söyleyen İlkay, "Toplum bariz bir şekilde farklı yönlere ilerledi. İyi bir insansan insanlar sana değer vermez. Sosyal medya bunun büyük bir parçası. Ne kadar beğeni aldığınız veya fotoğrafınızın altına kimin yorum yaptığı, yanınızdaki adamın size dürüstçe fikir vermesinden daha önemli hale geldi" ifadelerini kullandı.

Almanya'da büyüdüğü mahalleden sonra kendisini Manchester şehrinde de rahat hissettiğini söyleyen İlkay, "Kendimi hiçbir zaman asıl adam, yıldız oyuncu ya da her zaman dikkat çekmek isteyen adam olarak görmedim" dedi.

Sözleşmesinin bitmesine bir yıl kalan Türk asıllı Alman oyuncu, "Çok fazla umudum ve hayalim vardı ve neredeyse hepsini gerçekleştirdim. Gelecek yıl, takım olarak daha iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...